| Petrica1337 a întrebat:

Am venit acum 4 luni am cunoscut o fata la scoala. Am inceput sa ne cunoastem din prima zi si cam dupa 2 saptamani am chemat-o la mine acasa unde am vrut sa facem sex, dar ea nu a vrut. Dupa aceea m-a intrebat de ce vreau sa o aduc la mine si i-am spus ca sa facem sex... s-a suparat pe mine, apoi m-am scos cumva si am devenit cei mai buni prieteni pana in ziua de azi.
Problema mea e ca am inceput sa simt ceva mai mult decat "best friends" pentru ea... ce sa fac? Sa ii spun sau nu? Ma tem sa nu ma ignore.
Multumesc mult, dau funda!

7 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ar fi trebuit sa lucrezi mai intai sa ai o relatie cu ea. Ma mir ca mai accepta sa fiti si amici, ai tratat-o ca pe o femeie usoara.
Poti incerca sa te apropii mai mult de ea dar fara sa aduci vorba de sex. Invit-o pe afara, ajut-o daca are nevoie, fii alaturi de ea cat poti de mult. Poate ai noroc sa aiba si ea sentimente pentru tine.

| frostxtq a răspuns:

Buna,
Ai gresit cand ai fost atat de cirect dupa atat de putin timp. Nu poti sa chemi o fata la tine si sa ii spui ca vrei sa faci sex cu ea. Fetele nu apreciaza astfel de lucruri, mai ales dupa doua saptamani. Ai dat peste o fata mai greu de dus in pat si ai putea sa te bucuri, astfel de fete nu le cucereste orice baiat.
Spune-i ca de ceva timp ai inceput sa simti ceva mai mult pentru ea si nu mai aminti nimic despre sex. Lasa lucrurile sa decurga natural oricat de mult ti-ai dori sa o duci in pat, nu pomeni nimic despre asta. Altfel, cu siguranta ca te va refuza cum a facut-o si prima data si ii vei lasa impresia ca doar asta iti doresti de la ea. Putin probabil sa te creada cand ii spui ca iti place cu adevarat de ea.

| Otto2014 a răspuns:

Ii spui, daca esti timid, ii spui unui prieten sa-i spuna.

| Dracoola a răspuns:

O fi de la prea multe manele happy

| Al3xbC a răspuns:

Imi place ca nu ti-a fost teama sa ii propui sa faceti dragoste dupa 2 saptamani dar iti e teama sa iti zici sentimentelelaughingpartea buna e ca, chiar daca nu simte nimic pentru tine lucrurile vor fi la fel ca acum adica daca nu s-a suparat pe tine pentru chestia cu dragoste sigur nu se va supara pe tine pentru chestia cu sentimentele.problema e credibilitatea ta pentru ca va crede ca spui asa pentru a o vraji sa se culce cu tine, lucru care nu cred ca e gresit 100%

| Petrica1337 explică (pentru Al3xbC):

Suntem impreuna acum... I-am spus ce simt si am zis sa incercam sa avem o relatie big grin mersi mult de tot happy

| OnlyMeAndy a răspuns:

Salut Petrica1337,
Uite care este treaba.
Si eu sunt baiat dar ai fost cam porc, nu poti sa cunosti o fata si dupa sa vrei sa faci ceva cu ea in 2 saptamani.
Intr-o relatie trebuie sa astepti macar 1 - 2 luni, sa va cunoasteti mai bine si sa prinda incredere in tine pentru ca altfel, prima data cand ii vei spune ce vrei sa faci iti va raspunde ca si ultima data.
Acum daca tu chiar simti ceva pentru ea si nu o privesti doar ca pe o "jucarie", vorbeste cu ea, spune-i ce simti si ce intentii ai ( nu ceea ce ai vrut sa faci inainte, aia la timpul ei cand o sa fiti amandoi de acord ) si daca si ea simte la fel pentru tine si nu te considera "Best Friend For Ever" o sa formati un cuplu pentru o perioada pe care voi o sa o mentineti mai mult sau mai putin.