| pornotash a întrebat:

As dori niste sfaturi la situatia mea actuala in viata personala care este una destul de dificila! 1. Cu toata familia nu ma inteleg cum ar trebui pentru ca am si o familie cam dificila dar nu stau sa detaliiez ceea ce conteaza ca nu ma inteleg bine deloc cu ei. Apoi in,, dragoste´´ sa spunem asa este tot rau pentru. ca toate fetele cu care am fost am avut sau ma rog am incercat cat am putut sa am cu ele relatii lungii, serioase si bazate pe respect, iubire si intelegere cum e normal dar toate relatiile sau sfarsit gen am fost inselat sau mintit am mai gresit si eu etc...Dar problema mea actuala este ca daca tot nu ma inteleg cu familia foarte ok am un loc de munca si stau deocamdata in Spania sa muncesc pana la anul cand ma gandesc sa imi fac un viitor cu banii pe care ii aduc de aici din Spania gen vin in Romania ma mut intr-o garsoniera si imi gasesc ceva de munca si acolo pentru ca am prietenii multi care ma pot ajuta dar vin acolo am casa am un job ok? Dar vreau si o familie sau mai bine zis sa incep o relatie cu o fata serioasa sociabila si care stie sa aprecieze un baiat dar acum de moment sunt in Spania si nu stiu cum sa imi gasesc aceea fata mentionez ca o fata spaniola nu vreau pentru ca nu stiu bine spaniola si nu vreau sa o invat pentru ca la anul si asa ma intorc deci cum sa imi fac o relatie si cum sa gasesc aceea fata?

Răspuns Câştigător
| pisoias a răspuns:

Toate vin la timpul potrivit.Cred ca ar trebui sa astepti mai intai sa vii in tara(daca asta e optiunea ta), sa-ti gasesti de munca si apoi vei intalni si fata visurilor tale.A cunoaste pe cineva inseamna mai mult decat a vesea acea persoana, Si ma indoiesc ca pe net se poate intampla asa ceva.

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Chiar nu te inteleg. De ce trebuie sa gasesti fata potrivita (care locuieste in Romania) de acolo din Spania? Crezi ca e ca la TV, unde cauti programul preferat cu remotul? Nu frate, ai rabdare pana la anul (asa ai zis, vrei sa stai acolo pana la anul) si dupa ce vii aici ai tot timpul si conditiile sa te orientezi. Vrei din Spania sa gasesti o fata in Romania! E destul de greu si in Romania fiind sa gasesti o fata pe gustul tau, daramite de la distanta aia. Rabdare, fratioare, ca n-au intrat zilele-n sac.

| Cleopa a răspuns:

Ai rabdare si vei gasi si fata ideala, nu te grabi caci nu rezolvi nimic

| Rony23 a răspuns:

Job ok? in Romania? rar spre imposibil
eventual sa vii intro vacanta de relaxare, te distrezi si dupa aia te intorci inapoi, eu asa fac, iar cu fetele...cauta una de la tara sa zic asa, simpla si frumoasa, astea de la oras sunt versate si te toaca de bani
-parerea mea-

| pornotash explică (pentru Rony23):

Pai cu jobu e faza ca prietenii pe care am au firme parintii lor unde pot lucra si ma baga parintii lor la ei la firme mi.au zis cand vreau sa vin si lucrez na si cu fetele cum sa gasesc? uite in Spania e greu totusi ca eu nu stiu spaniola si totusi nu imi place alta limba......stiu asa de baza pentru a putea muncii dar faza e ca ma gandesc cand vin si am deja casa si job poate reusesc sa stau cu o fata sa merg la munca vin acasa stii gen o familie tu ce zici?

| Koisan69 a răspuns:

Cauta o romanca...sunt detule prin Spania, in ro nu ai ce cauta...din niciun pc de vedere