| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPUhappy in urma cu ceva timp am fost pusa sa jur ca nu mai vorbesc cu o persoanasad insa eu cand am facut acel juramant l-am facut obligata si nu l-am facut din suflet. (am jurat pe mama mea, chiar ea m-a pus sa jur sad )...eu consider ca Dumnezeu o sa ma ierte pentru acest juramant pentru ca imi iubesc aproapele si am continuat sa vorbesc cu pers respectiva, si ca un juramant care nu vine din suflet ci din obligatie este iertat. Voi ce credeti? Ce stiti despre juramant? Funda:* va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Dumnezeu ne iarta pe toti deoarece la tine nu este ceva grav altii fac crime si altele mai grele.Un juramant care nu este din suflet e egal cu 0, si mama ta inseamna ca greseste mult daca te indeamna sa juri e pacatul ei nu al tau pentru ca ea te-a obligat sa juri.Pacat ca astfel de parinti isi obliga copii sa jure.Bafta.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca Dumnezeu te iarta daca te caiesti. Insa faptul ca ai fost obligata nu e o scuza, daca nu ai fost torturata si viata nu ti-a fost periclitata. Ai incalcat un juramant ceea ce te face o persoana lipsita de onoare si va trebui sa traiesti cu asta toata viata. Asta este tot.