| oProasta a întrebat:

Salut Tpu.ro. Am ceva legat de familie si in special de sora mea mica.
Am mers la mare impreuna cu alte doua familii pe care le cunoastem, iar intr-una exista un baiat de varsta mea. Sora mea are 10 ani si baiatul e cu doi ani mai mare ca ea dar totusi se joaca impreuna si asa mai departe. De cand am observat asta a inceput sa ma enerveze orice la el : modul in care se comporta, vorbeste... Si mai ales e atat de copilaros idiotul. Faceau pana si castele de nisip impreuna. Suntem extrem de apropiati de familia din care vine baiatul si e ceva obisnuit sa petrecem timpul impreuna cu ea... La fel cum pentru mine e ceva obisnuit ca sora mea sa stea cu baietii. Dar de data asta simt o ura pentru baiatul ala. Am inceput sa-mi doresc sa il inec in mare. As mai pune intrebari in legatura tot cu sora mea dar cred ca asta e destul. Vreau doar o explicatie la ura pe care o simt fata de el si motivul pentru care ei stau impreuna. Dar adevarata intrebare e cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anonimasauanonimul a răspuns:

Ura pe care o simti fata de el nu ar trebui sa fie acolo. Esti geloasa, asta e tot. Iti doresti sa petreci mai mult cu timp cu sora ta si ai impresia ca nu poti daca e si el acolo. Incearca sa te joci putin cu ei sau sa vorbiti si poate toate astea o sa se schimbe. Incearca sa petreci mai mult timp cu ei, in special cu ea. Sper ca ti-am fost de ajuor!

7 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Esti cu diavolul... du-te si fa o rugaciune, posteste. A inceput postul.
Daca de exemplu eu te-as tine pe tine cu capul intr-un bazin cu apa pana nu ai mai putea respira. asa sa vad cum te perpelesti, cum ar fi?
Nu ti-ar placea si ar fi si mortal. Asa ca hormonii in cui...

| oProasta explică (pentru ywar):

Scuze, ai inteles gresit. Eu ma refer ca am simtit ca doresc sa il bag cu capul in apa... Dar n-am facut-o pentru e un gest urat. Nu as face asa niciodata... Stiu ca e riscant sa ramai fara oxigen. Asta a fost doar o neintelegere

| ywar a răspuns (pentru oProasta):

"Am inceput sa-mi doresc sa il inec in mare." - cu asta cum e?

| oProasta explică (pentru ywar):

Am inceput sa IMI DORESC sa il inec in mare - adica incepeam sa il urasc

| oProasta explică (pentru ywar):

Am inceput sa IMI DORESC sa il inec in mare - adica incepeam sa il urasc dar in fine eram mai mult geloasa pe el

| oProasta explică (pentru ywar):

Ma refeream ca il urasc nu ca am facut-o

| oProasta explică (pentru ywar):

Adica il uram foarte tare dar nu l-am inecat