| ALlessandro2423 a întrebat:

Sunt împreună cu o fată de aproximativ 4 luni.Eu am 16 ani iar ea are 13 ani. Totul a mers bine până acum o săptămână, când ea s-a schimbat,nu mai stă cu mine ca înainte adică vorbim ca înainte dar când ieșim cu prietenii ea nu mai stă cu mine, dacă sunt și restul cu noi stă iar dacă iei pleacă gata și ea după iei, stă 10 minute cu mine iar după îmi spune să mergem după iei. Treaba e că ia seara când vorbim pe facebook îmi spune că ar sta cu mine mai mult dacă eu nu m-aș supăra din orice.Dar cum sa nu mă supăr dacă ea preferă sa stea cu restul decât să stea cu mine? Întrebarea este ce ar trebui să fac sau cum să mă comport cu ea să nu mai fie asa?

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

La 13 e ani e inca destul de imatura si nu prea se poate vorbi de dragoste la varsta asta. La anii ei, inca se mai manifesta efectul de turma, adica ce fac altii, trebuie sa faca si ea.
Eu zic sa discuti serios cu ea, spune-i clar ce te deranjeaza, ca preferi sa petreceti mai mult timp impreuna. Daca nu te intelege, poate ca ar fi cazul sa puneti punct.
Amandoi trebuie sa fiti intelegatori, adica sa inteleaga si ea ca ai nevoie de prezenta ei si ca simti nevoia sa o ai mai mult in preajma ta, insa si tu trebuie sa intelegi ca nu poate rupe orice contact cu lumea doar ca sa stea in permanenta cu tine.
Totusi, inca sunt de parere ca la 13 ani nu prea poate lua o relatie foarte in serios, mai ales daca esti primul ei iubit. La 13 ani, ''gasca'' e foarte importanta si multi copii se iau dupa anturaj. Un iubit...va mai gasi ea pe altcineva, insa fara prietenii care sa o faca sa para ''smechera'' si populara, e mai greu.
Purtati o discutie serioasa, altfel nu puteti ajunge la un consens si nu veti face decat sa adunati si mai multa frustrare, in special tu. In urma acestei discutii, eu zic sa te gandesti foarte bine daca merita sa continui aceasta relatie sau nu.
Succes si sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Daca nu ii mai place sa stea cu tine, asta este, nu ai ce sa-i faci. Fetele la varsta asta sunt foarte instabile, deci este posibil sa se fi gandit ca nu mai vrea sa fie cu tine, dintr-un motiv sau altul.

| NoRegretsxx a răspuns:

Iesiti doar voi doi. Fara turma!

| 7octombrie a răspuns:

Treaba e ca sunteti prea bibani amandoi pentru asa ceva! Cum poti sa numesti relatie cu un copil de 13 ani? Pe bune! Spui ca ai 16 dar esti la fel de imatur ca ea! Deschide ochii aia si da-ti seama ca nu-i bine ce faci.

| dannys a răspuns (pentru 7octombrie):

Eu sunt de acord cu tine in ceea ce ai spus