| Akihito a întrebat:

Ce cadou as putea sa ii cumpar unui baiat de craciun, e o persoana apropiata, dar nu am nicio idee ca sa ii cumpar sad

18 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Un lantisor de argint!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de multi factori, tu il cunosti bine, ce gusturi are ce îi place ce hobbyuri are, ce vârstă are? Daca este o persoana asa de apropiata îi poti lua haine sau un parfum bun, un gel de ras, numai tu il cunosti.

| CuriousStuff a răspuns:

Cum poti sa zici ca e o persoana apropiata daca nu stii ce i-ar place si nu poti sa te gandesti la un cadou...
Sunt n tipuri de baieti, cu n personalitati. Nu avem noi de unde sa stim, pana la urma tot tu ar trebui.
Poti sa-i iei sosete, toti avem nevoie de sosete.

| untu a răspuns:

Cati ani are baiatul?

| Akihito explică (pentru untu):

| untu a răspuns (pentru Akihito):

Oho! Sa traiasca si sa fie sanatos! E la varsta optima pentru casatorie! Deci ar trebui sa luati, ia uitati-va aici la linkul asta https://www.my-man.ro/resurse/cadouri-barbati-in-functie-de-varsta/ Ce parare aveti?

| Yukidaruma a răspuns:

Depinde de mulți factori. Ai spus că-și poate cumpăra ce vrea, prin urmare, un cadou scump nu l-ar impresona.Nu este genul care să prefere chestiile personalizate, în regulă. Atunci oferă-i ceva cu valoare simbolică. Dacă îl cunoști de mult timp poți să-i oferi o amintire de când erați mici (ca o poză înrămată cu voi) ceva care să-i aducă aminte de ziua în care v-ați cunoscut, o carte a unui autor de care-i place (în caz că e pasionat de lectură), ceva care să împărțiți doar voi (o brățară a prieteniei, 2 jumătăți de pandantiv, etc), poți să-i faci o mică scrisoare sau dacă este gurmand să-i cumperi niște prăjiturele pe care să se afle câte o literă și împreună să formeze "Crăciun fericit", ori 2 bilete la teatru, la o lansare de film etc. Există multe posibilități, trebuie doar să-l analizezi și să te gândești ce i-ar plăcea. Dacă sunteți apropiați, sigur va aprecia foarte mult gestul în sine. Succes!

| Condratt a răspuns:

Ce fel de persoană e?
Ce îi place să facă?
Ce pasiuni are și în ce calitate îi faci cadoul?

| Akihito explică (pentru Condratt):

Are de toate, poate sa-si cumpere ce vrea, genul de persoana extrovertita, dar care sta mai mereu in casa, e o persoana foarte importanta mie.

| Condratt a răspuns (pentru Akihito):

Încearcă să îi faci un cadou personalizat, dar nu o cană sau mai știu eu ce lucru pueril. Gândește-te la un jurnal hand made, dacă îi place să scrie. Eventual acesta să aibă și o temă care e importantă pentru el sau pentru voi. De exemplu dacă te-a ajutat într-un moment dificil, poți comanda un unul cu tema momentului respectiv. Părerea mea!

| Akihito explică (pentru Condratt):

Ideea e buna, dar nu e genul ala de persoana T-T

| Akihito explică (pentru BroascaCuElice):

Nu am gasit nimic pe acest site sad

| Condratt a răspuns (pentru Akihito):

Poate un lănțișor, dintr-un argint bun?

| saturday10 a răspuns:

I-ai un fular, manusi, un fes... sau ceva de Craciun idk

| CrazyLolo a răspuns:

Ia-i o Kendama! Toata lumea e inebunita dupa Kendame! A inceput o noua industrie cu Kendame! Ia-ii de la sweets kendamas o sa fie cadoul perfect!

| Cutekittycatlove11 a răspuns:

Cumpara-i un parfum

| Flavy_Root_1989 a răspuns:

Depinde ce-i place, posibil sa-i placa masini, sau cumpara-i jocuri pentru pc/xbox/ps daca ii plac jocurile sau daca este jenul cumint cumpara-i si tu un pulover sau dulciuri sau pur si simplu intreaba-l. spune-i ca nu sti ce sa-i duci si iti va spune sunt 100% sigur.