Stefan
| Stefan a întrebat:

Santeti casatorit? De ce la inceput relatiile erau foarte bune, dar dupa o anumita perioada de timp au inceput certurile, scenele de gelozie si simti ca ceva nu mai merge. Nu este vorba de persoana mea, pur si simplu privesc in jurul meu si nu reusesc sa ma dumiresc.

Răspuns Câştigător
| MikyMi a răspuns:

E o perioada de monotonie in cuplu. dar nu trebuie sa va speriati sau sa dati inapoi, incercati sa faceti altceva amandoi, lucruri poate care pana acum nu le-ati facut impreuna.sa gatiti amandoi, sa faceti curat impreuna sau stiu eu lucruri banale dar care o sa va imbunatateasca relatia. aveti copii? daca nu aveti faceti un bebe si totul o sa fie minunat! Va doresc multa intelegere si sa va iubiti!

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Greutatile vietii isi pun amprenta pe unele cupluri. Din pacate, alcoolismul, saracia, distrug casnicii.

| anad a răspuns:

Cuplul este o aventura frumoasa care se joaca in doi, pe o partitura uneori dificila, in care partenerii jongleaza intre fericire, certuri, taceri, infidelitati si gelozii. Realitatea e dura!(revista ele, autor Nuage)

| Arthur a răspuns:

Am avut un prieten bun de familie care s-a casatorit. Ne vizitam des. La inceput sotia lui nu il scotea din 'puiut' si 'cocosel'. Dupa un timp s-au mutat in alt judet, revazandu-i dupa multa vreme. Am fost socata cand sotia i-a zis '' boule, du-te si cumpara niste cola ca s-a terminat ''. Am intrebat-o atunci - cum se face ca va iubeati atat de mult si din 'puiut' si 'cocosel' nu il scoteai iar acum il faci bou. Stiti ce mi-a raspuns? : ' Ce naiba, doar de atata vreme 'puiutul' a mai crescut, ce vrei! '

| carminaburana43 a răspuns:

La noi nu gelozia a fost o problema. A fost problema lipsa de bani ca sotul meu s-a imbolnavit si a primit o pesie de boala foarte mica plus ca din acest motiv a inceput sa bea foarte mult.Acum nu mai bea atit dar itre timp a devenit impotent.Momentan suntem ca buni prieteni totusi ne leaga douazeci ce ani dar din cauza bolii sale nu mai putem nimic. Iar sa imbnratiseze nu-i sta in caracter. A devenit un om care si-a pierdut increderea in viitor si pentru orice siciie si face circ.

| gaby_6466 a răspuns:

Da sunt casatorita si am patit acelasi lucru, in primul rind pe timpul cind suntem prieteni sau locuim impreuna pina la casatorie mai exista inca respect pentru celalalt, ii lasi timp pentru el[ea]nu ii comanzi sa faca anumite lucruri sau mai mult nu se simte obligat sa faca anumite lucruri care nu-i face placere, devine insa si monotonie, nu mai e atit de spontan ca inainte te simti stapin pe celalalt si asta nu-i bine, eu am un cumnat si este cu cineva de 4 ani insa nu vor sa se casatoreasca desi stau impreuna si sunt la fel de spontani si iubitori ca la inceput.parerea mea sa mai fi inca o data cum ereai la inceput si se mai poate repara ce e pe cale sa se strice eu asa fac si vin intotdeauna cu ceva nou in relatie.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si uite asa ramana barbatul fara casa. Uite de asta nu vreau eu sa ma insor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Lora, acum 4 ani in urma, era sa fac prostia asta... dar, ce noroc pe mine ca exista 7 femei la un barbatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefane in casatorie, penisul e stalpul casei, iar casnicia se conduce cu capul dintre urechi.cand gaina se crede cocos, poti face schimb ii dai caciula si iei baticul.nu o sa fie o experienta placuta. dar nici nu generalizez.sunt femei care cnduc o casnicie mult mai bine decat sotul. e improriu spus, conduce fiindca jugul acesta este pentru amandoi. dar daca nu se nimereste, si nu prea se intampla, e bine ca unul din doi sa fie mai .cocos.lipsa banilor nu trebuie sa acopere dragostea si respectul. iar in dragoste trebuie mereu ceva nou.nu totul deodata.devine monoton. iar copii sunt un liant foarte bun.la mine.la altii nu prea.la 20 de ani casnicie, nu avem certuri, mari.si nici gelosi nu santem. dar le doresc tuturor o casnicie ca a mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ Tepes: adica cum ca a ta? sa vina alti barbati cu mucii curgand si cu lacrimi de crocodil pe obraz spunand ca si sotu si amantul sunt inselati? buna urare!

| catalina23 a răspuns:

Mie sincer mi se pare casatoria o banalitate, din momentul cand te casatoresti ai impresia ca aceea pers iti apartine in totalitate, dar nu este asa; de aceea incep certurile, crizele si toate scenele de gelozie, pentru ca nu exista suficienta comunicare in relatie si pentru ca sufocam prea mult persoana de langa noi, chiar daca esti casatorit trebuie sa lasi persoana de langa tine sa mai respire, sa mai plece cu prietenele/prietenii la o cafea, bere ceva... doar ca ne este prea greu sa punem in practica lucrul acesta care este deosebit de important, parerea mea...