| AntoniaAntonia53 a întrebat:

Sotul meu la fiecare cearta ce o avem îmi zice că mă duce la psiholog, apoi dupa ce se termina cearta şi ne împacam îmi aduce flori şi mă pupă.Cum vi se pare chestia asta?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca se considera el insusi psiholog.
Cred ca el, totusi, ar avea nevoie de psiholog.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca el ar trebui sa mearga la psiholog! Nu te certi cu cel apropiat si sa-i spui mereu sa mearga la psiholog si apoi sa treaca la extrema! Are ceva problema. Oricine se cearta in familie. Si eu ma cert cu sotia, rar, si atunci nu-i spun vorbe urate. Este mai mult o contradictie prelungita si facem in asa fel incat sa nu ne prinda somnul de noapte certati.

| ioana748 a răspuns:

Este nervos și omul la nervi spune multe.
Când vine cu flori și va impacati întrebați l daca nu ar fi o idee rea sa mergeți la psiholog împreună.
Ideea este sa lucrați pentru familia dumneavoastră si mersul la un mediator are rostul lui.
Dacă nu dorește sa meargă, mergeți dumneavoastră singură, rău nu are ce sa va facă.
Ideea este sa nu mai existe conflict.
Întrebați l la calm despre ce probleme ar vrea sa rezolvați.
Va puteți scrie unul, altuia.
Și bineînțeles sa încercați sa îndreptați ce este de îndreptat.
Toate cele bune,

Răspuns utilizator avertizat