| Chocolateangeeeel a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de 3 saptamani dar am fost apropiati multe luni ca si prieteni, suntem mereu amandoi si la scoala si in wekenduri, dar in acest wek am fost singura acasa si l-am chemat putin la mine.Nu s-a intamplat nimic doar am vorbit insa prietenii lui stiu ca a fost la mine.Credeti ca o sa isi faca o parere proasta despre mine? Am 17 ani.

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
in general da, asa se va crede ca...dar daca dati dovada ca nu s-a petrecut nimic de care sa va fie rusine, nu aveti de ce sa va temeti, acum depinde ce gasca are el si sa nu il ischiteasca si sa il faca prost ca nu a facut nimic cu tine..gura lumii e sloboda, dar daca eati curata nu ai de ce sa te temi, si daca te calomniaza, iti poti scoate un certificat si vor putea plati pentru defaimare.
O primavara frumoasa sa aihappy

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Ce treaba are una cu alta? Lasa lumea sa vorbeasca in voie si sa creada ce vrea fara sa-ti pese.
Important e ce grede el despre tine, nu prieteni lui.
Si de era sa faceti ceva, intimitatile nu se povestesc.
O seara placuta!

| mona a răspuns:

Prietenii sa creada ce or vrea ei, voi stiti adevarul si asta conteaza

| valentingb a răspuns:

Depinde de cat de laudaros e el. Daca el o sa spuna ca " am fost la ea si a inceput sa povesteasca de bunica-sa si sa planga", e clar ca nimeni n-o sa creada ceva rau. Daca in schimb inventeaza altceva, e de rau. Important e sa nu spuneti adevarul "ne-am tinut in brate si am vorbit vreo 3 ore", n-o sa va creada nimeni.

| IloveME a răspuns:

E viata ta! nu cred ca ar trebui sa-ti pese de ceea ce cred ceilalti!
Ai 17 ani, esti cat de cat matura, deci linisteste-te si fa mereu ceea ce simti si crezi ca este mai bine pentru tine!

| AddaSunnii a răspuns:

Nu ar trebui să îți pese ce cred prietenii lui sau altcineva. dacă el te iubește, nu ascultă pe nimeni și te vede cum simte el..nu-ți fă probleme happy

| anonimg a răspuns:

Pentru tine este importanta parerea celorlalti. Dar sfatul meu este ca sa te intereseze fapta pe care ai facut-o; si de asemenea si calea pe care o urmezi. Este buna aceasta cale? Unde va duce ea? Inainte de a porni pe un drum trebuie sa te gandesti unde va duce acest drum; nu poti merge fara sa stii incotro vei merge.
Este mult prea devreme ca sa ai o relatie de prietenie cu o persoana de sex opus. La aceasta gandeste-te numai dupa ce ai implinit 25 de ani.
In jurul varstei de mai sus se poate vorbi de o oarecare maturitate. Numai atunci poti sa stii ce vrei de la viata. Daca vei continua sa traiesti in felul acesta, pana la varsta de mai sus nu stiu daca vei mai putea alege ceva din inima ta ca sa ii mai poti oferi sotului tau. Ce o sa ii mai oferi? O inima zdrobita? Da, o inima zdrobita; caci pe aceasta cale mergi tu acum.
Tinerii isi fac prieteni apropiati de sex opus doar in cazul in care acestia au intentia de casatorie. Alt motiv nu exista.
Insasi fapta ta arata lipsa de maturitate. Vorbeste-i prietenulu tau si spune-i ca esti inca mica pentru a intra intr-o relatie de felul acesta. Daca tine la tine -asa cum poate ti-a spus- atunci iti va accepta decizia. Daca nu iti va respecta alegerea, atunci se va da pe fata caracterul acestui baiat.
Parintii tai nu te-au educat si in privinta aceasta. Dar exista foarte multe carti care te vor putea ajuta sa iti formezi o ide cum stau lucrurile cu privire la prieteniile dintre adolescenti.
Poti gasi si aici cateva: http://www.viatasisanatate.ro/carti?filters=domenii_tineri

| AtateaConditii a răspuns:

E prietenul tau, si in plus de ce si-ar face o parere proasta ai 17 ani altele raman deja gravide la 9 ani. Nu trebuie sa pui la suflet parerile altora, il ai martor si pe iubitul tau ca nu ati facut nimic.

| Mihaela1964 a răspuns:

Intrebarea e tardiva, treaba cu ganditu' era valabila inainte de a-l invita. Oricum nu cred ca-ti va spune cineva ceva neplacut despre intamplarea asta.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Nu! Nu inteleg de ce sa va intereseze ce spune lumea? Lumea vorbeste, voi iubiti-va, si vedeti-va de relatia voastra, indiferent de ceea ce spun altii!

| BeYourSelf7 a răspuns:

Ce-ti pasa? happy Normal, o sa creada ca s-a culcat cu tine. Depinde si ce o sa le zica el.

| Kissmeagain a răspuns:

Si iti pasa de ce cred ei? Cu ce sunt ei satisfacuti ca tu ai facut ceva intim cu prietenul tau sau nu?
Serios acuma...de ce ti-ar pasa parerea lor? Doar sunteti un cuplu...treaba voastra ce faceti.

| Rain1 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic. Depinde si de ce caracter au acei prieteni. Adica unii sunt mai ingaduitori, iar altii sar cu gura pe tine. Poate ar trebui in weekend-uri sa iesi cu el si prietenii lui. Poate asa o sa se simta si ei mai bine. Bafta!

| OwneruL a răspuns:

Ar putea sa creada ca ati facut sex dar poti nega nu stiu.

| Clinciu_Oana_1996 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau nu mi-ar pasa pentru ca "prietenii" pot spune lucruri rele chiar daca s-au intamplat sau nu! Deci sa nu fi suparata ca nu are de ce si in plus nu ai de ce sa dai socoteala nimanui!