| Elena2838399292 a întrebat:

Sunt fete sau cunoasteti cazuri in care au ramas insarcinate doar de la lichidul incolor?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu cunosc dar se poate dacă băiatu a eja.culat și n-a urinat de minim 3-4 ori după acel act și tu ești și în perioada fertilă. acu, sunt șanse mai mici decât dacă și-ar da drumu propriu zis (uneori nici de la dat drumu nu rămâi gravidă dar nu trebuie luat de sigur asta) dar totuși există și mai bine nu riști.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce lichid vorbesti tu, acolo?
Apa, lichid de frana, acetona, spirt tehnic sau ce anume?

Din cate stiu eu, se poate ramana insarcinata numai cand faci sex cu penetrare vaginala, nu cand iti bagi "Lichide incolore", in pasarica.

| Bruno92 a răspuns:

șansele ca lichidul preejaculator să conțină spermatozoizi înainte de o primă e.j.a.c.u.l.a.r.e sunt scăzute. DAR, dacă înainte de un contact sexual (chiar și cu 48 de ore înainte) a avut loc un alt act sexual sau m.a.s.t.u.r.b.a.r.eîn care s-a produs ejacularea, atunci spermatozoizii pot rămâne în uretră, deci pot fi prezenți în lichidul preejaculator la al doilea contact sexual neprotejat.

| Elena2838399292 explică (pentru Bruno92):

Si sunt sanse mari de sarcina?

| Bruno92 a răspuns (pentru Elena2838399292):

Think about IT yourself

| DanielPH a răspuns:

Normal.
Acel lichid poate contine spermatozoizi, si astfel poti ramane cu o surpriza. Cel mai bine este ca partenerul sa nu-si foloseasca unealta in scopuri "recreative" cu cateva ore inaintea contactului sexual neprotejat, in rest este safe.

| anonima0417 a răspuns:

Da, cunosc cazuri
Foloseste prezervativul sau anticonceptionale...

| Elena2838399292 explică (pentru anonima0417):

Înseamnă ca am rămas?

| anonima0417 a răspuns (pentru Elena2838399292):

Depinde de norocul tau, fa un test de sarcina