| Bia696 a întrebat:

Sunt împreună cu o fată de 6 luni, de 4 luni ne-am mutat împreună … chestia e ca eu sunt prea gelos … ea in urma cu acum 3 ani s-a văzut cu un băiat (își povestea problemele din familie) era foarte rău tratată … în schimb băiatul acela voia câte un pupic pe buze de fiecare dată de la ea, ea știe ca nu face de prima dată bine dar a continuat să se vadă cu el de 4 ori în 3 săptămâni, mai exact a început să vb cu el ca era din acelasi sat, pur și simplu a chemat-o în mașină și atâta tot. Până la urmă a pus punct și nu s-a ajuns la altceva, ea mi-a spus ca și-a dat seama ca se descarcă de probleme doar cat îi povestește și după când ajunge acasă începe calvarul și nu a mai continuat, în primele două luni de relație nu am avut treabă, dar după a început să mă macine gândul ca l-ar fi putut plăcea… am evitat sa o iau cu mine doar ca sa nu dea ochi în ochi cu el pentru ca știam ca innebuneam … în astea 4 luni nu a fost săptămâna în care să nu îi spun ca la un caz ca dam de această persoană nu vreau sa se uite deloc la el(cu toate ca astea trebuia sa vina din respect fără ca eu să îi spun) ieri ea era în mașină, eram în parcare a venit băiatul la mine a vb cu mine, suntem cunoștințe … el a plecat, am mers la ea și i-am spus ca am vb cu el și m-a întrebat unde și i-am zis ca în spatele mașini … instant l-a căutat cu privirea o secundă dar tot instant si-a întors capul înapoi dându-și seama ca făcut o greșeală… după care mi-a spus ca nu m-a crezut de aia s-a uitat, după ca instinctul ca nu a vrut și tot așa. A fost fata mare, ma gândesc ca încă se gândește la copilăria cu băiatul acela sau chiar are dreptate, poate l-a și plăcut un pic … nici eu nu știu ce să cred, tot ce simt este ca mă minte … ce e clar e ca am instruit-o cu câteva luni înainte ce să facă dacă e sa dam de persona aia și a făcut exact invers …. Până când sa merg la poligraf aștept răspunsuri de la voi și presupun ca și la un psiholog laughing
De atunci simt ca mi-a căzut lumea in cap.
Ea are 17 ani și eu 20.
Din ce mi-a spus ea nu l-a considerat nici măcar prieten.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Asta cu poligraful nu inteleg de ce doar eu mi-am dat seama ca este o gluma? nu inteleg colegii de pe TPU de ce o considera altceva!? am pretentii de la ei sunt oameni culti mai ales cei care au raspuns aici...

ok, sa revenim la problema ta, este o "pustoaica" are 17 ani, nu are foarte multa minte la aceasta varsta, insa nici tu nu te comporti tocmai corespunzator!
Atentia nici ea si nicio femeie intalnita in aceasta viata nu este proprietatea ta, sau a mea sau a proxenetilor sau a oricarui alt barbat care se crede macho iar cand are o relatie considera ca femeia este ca in veche Roma un RES (din latina "lucruri, bunuri", sclavii fiind asimilati la romani cu bunurile materiale, pentru cine cunoaste istorie antica)

"Sunt împreună cu o fată de 6 luni, de 4 luni ne am mutat împreună … chestia e ca eu sunt prea gelos … ea in urma cu acum 3 ani s-a văzut cu un băiat"

trecutul este trecut, nu scoatem ochii unui om pentru relatii din trecutul sau, mai ales cand nu a avut niciun fel de relatie sexuala cu acea persoana

gelozia este o forma foarte urata de mascare a problemelor tale, de obicei oamenii care sunt foarte gelozi ascund probleme emotionale si de comportament

parerea mea este sa iti schimbi aceasta atitudine, din ceea ce ai scris fata nu a gresit cu nimic!

| Bia696 explică (pentru Simpatic):

Nu este o glumă, dar da, poate ca am eu probleme …

| Simpatic a răspuns (pentru Bia696):

Esti un el aici dar pe restul intrebarilor esti o ea : https://www.tpu.ro/......intii-mei/

hotarate-te din ce perspectiva ne vorbesti, nu de alta dar userii TPU ca si comunitate nu accepta trollii si mai ales pe cei care sunt duplicitari!
succes

| Bia696 explică (pentru Simpatic):

Toate ca toate dar să o cred ca nu l-a plăcut sau nu?

| Simpatic a răspuns (pentru Bia696):

Esti un el sau o ea, te rog sa te hotarasti
din scenariul spus mai sus, nu cred ca l-a placut mai mult ca pe un amic in trecut, iar in prezent nu are cum sa il placa mai mult pentru ca "ochii care nu se vad se uita, mi-a spus ea "winking

| Bia696 explică (pentru Simpatic):

Folosim contul amândoi, momentan doar eu … păi da dar ea a spus ca nu l-a plăcut nici măcar ca pe un amic … asta e chestia …simt ca ascunde ceva

| Simpatic a răspuns (pentru Bia696):

Atunci esti un el si te cred, nu trebuie sa te justifici este problema ta cine esti.
dar nu iti mai face atatea griji, ti-am spus si mai sus o femeie nu este proprietatea cuiva, chiar sotia cuiva de este!
suntem egali si barbatii si femeile
referitor la speta de mai sus, nu cred ca ti-a dat motive, si eu pot fi cu iubita si sa ma uit dupa o anumita femeie, nu inseamna ca o insel, poate femei dupa care ma uit este o fosta colega de liceu, de servici, sau poate este una prea misto si ma uit ca sunt barbat laughing
stai linistit si lasa gelozia caci nu este fondata, nu are ce sa iti ascunda!

| Bia696 explică (pentru Simpatic):

Păi asta e chestia, odată mi-a spus ca a ținut la el "nici un sfert dintr un sfert cat țin la tine, după a spus ca mi-a spus așa doar ca dacă îmi spunea adevărul nu o credeam….
Deci până la urmă la placut sau nu?

| Simpatic a răspuns (pentru Bia696):

L-a placut ca pe un amic, nimic mai mult!

| Bia696 explică (pentru Simpatic):

Am înțeles, dar de ce nu recunoaște nici în ruptul capului?

| Simpatic a răspuns (pentru Bia696):

Ce sa recunoasca man?
tu poti recunoaste ceva ce nu ai facut?

| Bia696 explică (pentru Simpatic):

Asta așa e, dar mă tot gândesc ca poate are sentimente sau ceva și s-a uitat involuntar din cauza sentimentelor…. Nu la mai văzut de doi ani nici pe stradă măcar, poate e curioasă … sau poate sunt eu un caz pierdut…. Poimâine avem căsătoria, gravidă în 3 luni … și mie nu îmi ies prostiile astea din cap

| AliGab a răspuns (pentru Bia696):

Doamne! Fata a fost virgina, acum este insarcinata si traieste cu tine si tu ai tot felul de scenarii si tampenii in cap. Mai omule, daca o tratezi asa nu o sa o poti tine mult langa tine. Iti spun din perspectiva femeii care era acuzata de tot felul de tampenii. Fata avea 14 ani atunci, era o copila. Scoate-i ma ochii sa nu se mai uite nici macar la cee...Doamne, mare ti-e gradina. Ai probleme grave baiatule

| Bia696 explică (pentru AliGab):

Da, ai dreptate …
O să merg la un consult zilele astea … e rău și pentru mine ca din prostiile astea mă distrug ….

| Simpatic a răspuns (pentru Bia696):

La asta cu casatoria poimane si fata insarcinata m-ai spart
juriul te va mentine sub observatiewinking

| Bia696 explică (pentru Simpatic):

Ce vrei să spui prin asta? happy

22 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Relatia voastră nu e binecuvântată de Dumnezeu dacă v=ati mutat impreună fără căsătorie.contează dacă vreti amandoi să alegeti să fiti fideli si să vă căsătoriti. fidelitate inseamnă exclusivitate fizică sentimentală, fără plimbări cu masina cu altii, fără descărcări de sentimente cu altii.dar e importantă pentru fericire si iertarea, să ierti trecutul și alegi să nu mai reprosezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Multe minciuni, probabil ca te plictisesti de moarte cu inventiile astea.

Ba esti fetita minora, ba esti baiat major... noroc ca site-ul asta are dovada a tot ce declari tu.

"in 27 Martie | Bia696 a întrebat:
Eu și prietenul meu suntem împreună de aproximativ 6 luni. Ca și în orice relație am avut unele certuri, iar părinții mei s-au băgat și au contactat protecția copilului ( eu având domiciliul la iubitul meu) iar protecția copilului au venit la fața locului și ne-au dat ca și soluție ca să nu mă ia la centru de plasament, căsătoria dintre mine și iubitul meu... "

https://www.tpu.ro/......intii-mei/

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Violleta2022):

Zice ca foloseste contul amandoi!
am vazut destui si pe FB cu coonturi comune.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vreau sa se uite deloc la el. Atunci leagă-o la ochi. Gelozia este boală care se vindecă când mori. Ea nu este obiect proprietatea ta.

| Emma30555 a răspuns:

Nu poți sa instruiești pe nimeni sa se uite sau nu la cineva, sa vorbească sau nu cu cineva din simplul motiv ca ne naștem liberi și de instruit poți fi tu instruit la școala sau la munca sau în ce domeniu vrei. Oamenii cu gândirea ta ar merita sa întâlnească fix oameni ca tine geloși, posesivi să vadă cum e sa fie de partea cealaltă a baricadei. Sa știi că nu poți controla gândurile nimănui. Dacă fata placa alt băiat o sa îl placa indiferent ce ai face tu fiindcă sentimentele apar involuntar. Dacă tu nu ai încredere în tine și ai o stima joasa probabil te vei manifesta prin gelozie nejustificată dar risti sa rămâi singur. Ca să înțelegi totuși cum stau lucrurile afla ca și în cazul în care o fata sau un băiat a plăcut pe cineva în trecut asta nu înseamnă că o să i placa acea persoana veșnic, dimpotrivă îl uita definitiv când se îndrăgostește din nou.

| VoidEternal a răspuns:

Ești bolnav.

Poligraf, cum ai "instruit-o"? Dar tu ești instructor și ea în subordinea ta?

Sa nu dea ochi in ochi? Gen sa stea cu capul plecat dacă tu vorbești cu ala dau cum? Ce de cerință de ev mediu este asta? Tu te auzi?

Tu dacă ești cu cineva și îti zice că tocmai a văzut o cunoștință, te uiți și tu involuntar, e un instinct. Și dacă se uita care e problema?

Ești dus rău, my friend. Get help. Ar trebui sa fugă fata aia mâncând pământul. Asta e comportament de stăpân de plantație de sclavi, nu de om într-o relație.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Saraca... Sper sa fie desteapta si sa iti dea un sut in fund in viitorul apropiat.