| albinuta_2886 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 4 luni si simt ca ma plictisesc ingrozitor.
In aceste 4 luni am iesit in oras cu mai multa lume doar DE 3 ORI! In rest iesim dor noi doi. Imi este drag, dar incepe sa imi fie sila sa mai ies cu el pentru ca m-am saturat sa fim doar noi doi.
El mai iese in oras cu colegii lui seara, dar mie imi zice doar ca se duce cu ei nu imi zice sa vin si eu. Sau, saptamana trecut a mers in club si m-a sunat pe la 12 noaptea sa ma intrebe daca vreau sa vin si eu... Adica ar fi putut sa ma sune mai devreme.
Si acum, de Paste, am vb cu el doar pe mess cu el. Stiti si voi ca in seara asta cam toata lumea iese pe undeva, dar el nu a pomenit sa iesim si noi. Si eu nu prea am prieteni cu care sa ies seara asa ca ar trebui sa ies cu el. As putea sa ies cu alti amici, dar nu pot sa ies cu alti baieti in oras in timp ce sunt cu el.
De fiecare data cand ii zic ca ies undeva repede zice sa vina si el...
Voi ce ma sfatuiti sa fac... ce sa ii zic sau ce ar trebui sa fac sa nu ma mai plictisesc atat?

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"in seara asta cam toata lumea iese pe undeva" - Scrie undeva?
"dar nu pot sa ies cu alti baieti in oras in timp ce sunt cu el." - De ce? Nu spune nimeni să ieşi şi să te "întinzi" cu alţii, dar nu văd ce-ar fi greşit să ieşi cu nişte colegi/amici mai vechi la o bere/suc/apă/ceai/îngheţată... etc.
În altă ordine de idei, eu sunt cu prietena mea de mai bine de-un an şi jumătate şi nu cred c-am ieşit de mai mult de 4 ori cu grup mare din simplul motiv că cercurile noastre sociale nu se intersectează foarte mult şi eu dacă ies cu oameni pe care ea îi ştie stau şi clipesc într-un colţ, dacă ea iese cu mine şi cu oameni de-i ştiu eu, stă-ntr-un colţ şi clipeşte aşa că... mai bine nu.
În fond, voi să vă-nţelegeţi e important.
Nu ar trebui ca niciunul dintre voi să se simtă obligat să accepte şi toată şleatca de prieteni ai celuilalt.

| gigiro a răspuns:

E cam dubios prietenul tau.De ce nu se afiseaza cu tine? Ori mai are pe altcineva, ori nu vrea sa fie vazu cu tine.Trebuie neaparat sa discuti cu el.

mira
| mira a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti deschis cu el. Daca relatarile tale sunt adevarate rezulta ca lui nu-i prea arde de tine. Orienteaza-te spre o alta relatie.

| 666_7474 a răspuns:

Stii tu, comunicarea este cheia unei relatii reusite. De ce nu vorbesti cu el, sa-i spui si lui ce ne zici noua? Poate ar intelege, daca stii cum sa-i explici. Si tu ar trebui sa ii oferi libertate (orice baiat vrea asta), fara pretentii sa te ia mereu cu el. Succes!winking

| CrazySoursD a răspuns:

Hm.de exemplu eu i'am spus prietenului meu ca m-am saturat de monotonie.si m'a intrebat ce e de facut si i'am spus.nu stiu.si el, a remediat problema singur, acum zilele sunt cu totul diferite.asa ar trebui sa vb si u deschis cu prietenul tauhappy ca sa remediati situatia nu poti sa ti totul in tine.o sa vezi ca o sa se indrepte lucrurile cum doresti u happy spune'i si lui ce ai povestit aici si o sa inteleleaga bafta! xD

| Mary_3424 a răspuns:

Poi spune-i daca spune ca merge undeva spune eu nu pot merge ca si tu vii cu mine. si daca te plictiseste spune-i hai sa iesim si cu altcineva ...ca dj ma plictisesc si tot aceas poveste indrugi uh ceva acolo... acum nu te supara poate zic o prostie dar poate (are pe alta )

| Danya_6735 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa discutati fiecare dilema aparuta in relatia voastra...

| Alexandrutza_1529 a răspuns:

Ii spui simplu:Ma plictisesc in casa si vreau sa ies singura cu amicii mei.sau ii spui sa te i-a si pe tine atunci cand iese in oras cu prietenii lui. big grin

| Danu_1439 a răspuns:

Parasestel nu ai de pierdut nimic.sunt altii mai buni.(nu sunt disponibil)laughing cati ani ai?