| DianaMaria17 a întrebat:

Tata ma bate groaznic. Si pe mine si pe mama. Ea nu vrea sa il lase pentru ca il iubeste si eu nu stiu ce sa fac sa scap din mana lui. Am facut si eu prostii, dar am renuntat. Tatal meu inca ma bate! Ma bate cu pumni, picioare, fire de la incarcatoare, curele, capete de faiantza, lama de cutit la gat, tranteli de pamant si multe altele. Ce sa fac? Daca merg la politie se poate sa fac in asa fel incat sa nu il mai vad niciodata? Mentionez ca prostia facuta de mine e ca am plecat de acasa. Si asta tot din cauza bataii. Dar tot la asta am ajuns.
PS. Am 17 ani. Si va rog sa imi raspundeti. E groaznica lumea in care traiesc eu si vreau sa ies din ea... Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună.

În primul rând, vorbeşte cu mama ta să plecaţi odată de lângă el. Acesta nu este TATĂ, este un monstru care nu merită să trăiască.
În al 2-lea rând, te duci la poliţie şi se rezolvă totul, stai liniştită că nu mai dă nimeni în tine. Vorbeşte cu mama ta SERIOS despre asta pentru că nu are cum să-l iubească dacă dă în tine sau în ea. Serios, gândiţi-vă bine, nu merită să staţi amândouă după un om care vă jigneşte sau vă bate. Să-l lase, nu e om.

Sună la protecţia copilului, sau du-te la poliţie şi povesteşte-le totul. Numai sta asa, pentru că odata şi-o dată te va bate să nu te mai ridici de jos. Sincer, aş vrea să-l cunosc pe acest om să văd şi eu cât de dur este el faţă în faţă, dacă acasă bate pe toată lumea.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : dnd5min_xd

| DianaMaria17 explică (pentru BLeur):

Am vorbit cu mama si nu vrea sa plece. I-am spus ca eu asta vreau si a zis ca nu am decat sa plec. Ea il accepta si asa, cu toate ca si pe ea a batut-o tare. Eu am fost in spital luna trecuta din cauza lui. Am stat o saptamana acolo...

| BLeur a răspuns (pentru DianaMaria17):

Bagă id-ul meu să vorbim, dnd5min_xd. Te rog.

Du-te la protecţia copilului şi spune-le tot ce ai păţit şi ce ţi-a făcut.

| DianaMaria17 explică (pentru BLeur):

Done...

13 răspunsuri:
| Eus3b1u995 a răspuns:

Mergi la politie, nu iti face griji tot o sa il vezi dar du-te si fa o plangere si povestestele mai pe larg! Totul o sa se rezolve, numai bine.

| DianaMaria17 explică (pentru Eus3b1u995):

Daca il mai vad dupa aceea ma omoara!

| DianaMaria17 explică (pentru Eus3b1u995):

Daca il mai vad dupa ce merg la politie ma omoara. Mi-a promis asta... Si il cred!

| adrykiba a răspuns:

Prin asa ceva am trecut si eu, pana sa ma nasc eu mama lua bataie pana cand am avut vreo 3 anisori, doar ca dupa aia ma batea doar pe mine exact cum ai explicat tu.Din cauza lui la 14 ani am intrat in depresie si am incercat sa ma sinucid.la 15 am fugit de acasa di cand m-am intors am mancat-o mai tare.La 17 am fugit de tot, din ce in ce mai departe.Ar trebui sa suni la politie sa depui o plangere pentru tine sau mama ta daca tu nu mai stai cu ei, dar va trebui sa ai dovezi. Politia va putea sa ii puna o interdictie.Dar problema este ca daca mama ta ete tot de partea lui desi ii batuta politia nu poate face nimic.

| Geojorjy a răspuns:

Mergi la protecția copilului sau suna-i la 0800 8 200 200

| DianaMaria17 explică (pentru Geojorjy):

Am doar 17 ani. Daca merg la PC, se poate sa scap de el? Sa nu mai fie nevoie sa il vad sau sa locuiesc cu el? Am unde sa stau, bunicul meu stie prin ce trec si e dispus sa ma ia la el. Dar imi e foarte frica de tata!

| Juravle_Mario_1991 a răspuns:

Daca ai 17 ani ai rabdare sa implinesti 18 ani si pa. Funda?

| GanggstaRapp a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin aceeasi situatie.Dar sti ce am facut?
M-am dus la un prieten si i-am povestit tot...si am ajuns la o concluzie->Sa-i platesc tatalui cu aceeasi moneda(adica sa si-o ia putin.Asaca zi-mi si mie unde locuiesti.winking

| DianaMaria17 explică (pentru GanggstaRapp):

Hei. Doar acum am vazut raspunsul tau... Din fericire eu am scapat. Totul e bine acum. M-am mutat cu iubitul meu, sunt mai fericita ca oricand. Si am inceput din nou sa tin legatura cu tata, s-a schimbat mult acum ca nu ma mai are langa el. Si oricum, nu as fi fost in stare sa ii fac ceva rau. Chiar daca e asa cum e, il iubesc si il respect ca e tatal meu. Uneori mi-a trecut prin minte sa ii intorc faptele cu aceeasi moneda, dar acum imi dau seama ca ar fi o greseala. Eu sunt din Sibiu. happy Si nu imi doream decat sa scap de bataie, nu sa o primeasca el. Intelegi? big grin...

| GanggstaRapp a răspuns (pentru DianaMaria17):

Imi pare bine ca esti fericita.....si tata s-a schimbat dupa putina amenintarewinkingSi si eu sunt tot din Sibiu big grin