| Becky18 a întrebat:

Toti colegii mei de clasa ma barfesc din cauza ca am luat locul 1... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DennK a răspuns:

Simte-te mandru, aia sa faci! Le este ciuda, se oftica, pentru ca ei n-au avut sansa ta! Bravo tie de locul 1 :*

11 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Pentru a ti se confirma firescul, normalitatea unei relatii de amiciţie, de prietenie, trebuie ţinut cont că prietenia pune la încercare o serie întreaga de valori interrelaţionale: interesul faţă de binele real al celuilalt, interesul faţă de binele moral, faţă de sănătatea şi priorităţile reale ale celuilalt, sacrificarea aparenţelor pentru a pune pe primul plan sinceritatea în legătură cu defectele celuilalt pentru a-l susţine în corectarea lor, delicateţea, empatia, evirtarea refuzului direct (în privinţa lucrurilor de bun simţ care pot fi făcute spre binele celuilalt), petrecerea timpului împreună, cunoaşterea, confidenţialitatea, încrederea, etc... happy

| danay72 a răspuns:

Procedeaza asa pentru ca sunt invidiosi.Despre prieteniile adevarate poti gasi pe situl jw.org sectiunea adolescenti un filmulet despre prietenii.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu cred ca locul e problema! Esti cumva genul mai tocilar presupun, corect? Nu e rau ca ai reusit asta.Intr-o zi o sa vezi ca ei stau la birt si tu o sa treci cu bmv-ul prin fata lor.

| Xtadelo a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai repetenta, ca sa te barfeasca din cauza altui motiv big grin

| Blamely a răspuns:

Să lași părerile colegilor tăi ignoranți în urmă.

| Ottakringer a răspuns:

Invidia! Nu trebuie sa iti fie rusine! Fii mandru ca esti capabil sa realizezi ceva fata de altii! happy

| Andreea555012 a răspuns:

Sunt invidiosi! Da-i in colo nu asculta eu așa fac!

| MadaMadalici a răspuns:

Fii mandra cu tot ce ai realizat si lasa invidiosii in urmabig grin

| Xulescu006 a răspuns:

Invidie, gelozie

| Natalie17 a răspuns:

Sa fii mandra de tine laughing Liceul si scoala vor trece repede. Gandeste-te ca tu vei avea un job bun, si ei vor avea nimic. Chiar te intereseaza ce spune lumea despre tine?
Si btw, sunt doar invidiosi. happy