| FlorinaRuby a întrebat:

Buna TPUhappyla scoala se face un concurs, Sprin Day, una din clase a luat mereu primul loc, toti profesorii tin cu clasa aia etc. iar acum cand avem si noi sansa la locul 1 colegii nu mai vor sa participe.cum ii conving? FUNDA:-x

Răspuns Câştigător
| Girodelle a răspuns:

Deoarece colegii au vazut ca mereu alta clasa castiga, s-au descurajat! Tu incearca sa le spui ca e timpul sa iasa si ei in fata nu sa se lase infranti! Incercati sa demonstrati profesorilor ca si voi puteti castiga. ...Ca tot spuneai de sanse, ai putea sa le prezinti colegilor sansele de reusita si sa-i faci mai increzatori. Oricum, cei care au castigat pana acum nu sunt mai presus, ci prin descurajare pe care o au colegii tai si daca nu mai vor sa participe pur si simplu SE LASA CALCATI IN PICIOARE! Curaj si Succes! (experienta pers) Mult mult succes in convingere!

1 răspuns:
| Marinake a răspuns:

Motiveaza-i cumva...stiu si eu...incearca sa impartiti premiul daca este un concurs cu premii