| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat intra mereu in vorba cu mine pe facebook si se uita insistent la mine. Ii place sa vorbeasca cu mine si chiar mi-a spus ca sunt prima fata care il impresioneaza prin cultura si inteligenta. Cu toate astea, mai demult, mi-a spus ca nu are, nu a avut si nu vrea prietena si ca daca voi incerca mai mult, o sa dea cu piciorul relatiei dintre noi. L-am pus pe cel mai bun prieten al lui sa se uite in mesajele lui si mi-a zis ca sunt singura cu care vorbeste. Odata m-a intrebat chiar de ce nu am prieten daca am atatia baieti dupa mine si eu i-am raspuns: pentru ca imi place de tine si nu pot sa fiu cu altul. A zis ca e foarte bine ca sunt asa, apoi a zis ca lui nu i-a placut de nimeni mai mult decat fizic. Va reamintesc ce v-am spus ca mi-a zis mai sus. ILa inceput se purta destul de urat cu mine, dar acum a devenit ceva mai atent si prietenos si rade mereu de mine ca vorbesc foarte foarte mult. Iar fratele lui (cred ca si el ma place) stie multe detalii despre mine, clar de la frate-su. Credeti ca ma place? Eu nu sunt sigura dar totusi cred ca da.

12 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

As spune sa nu incerci mai mult decat faci daca nu vrei sa-l pierzi ca amic! tu deja i-ai sp sentimentele tale si din cate spui se comporta frumos cu tine in ultima vreme, deci ne da de gandit!
Daca a inceput sa te placa ( asta credem amandoua) lasa-l pe el sa faca acest pas! u deja l-ai facut! acum totul sta in mainile lui!
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-ai crezut asa e? repede mai puneti botul la vrajeala smecherilor.bravo lui.da tu vei fi victima sigura.imi pare rau de tine.gasculita.

| inconscient a răspuns:

Cred ca te place, insa eu eram sigura ca ma place, pana am aflat ca sta cu o colega de-a mea! Poate fi adevarat! Incearca sa intri intr-o relatie cu el, dar daca nu merge, nu da vina pe mine! big grin

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Hmm, păi, eu zic ca te place thinking, mai ales din cauza comportamentului său. E uşor sa iţi dai seama ca un baiat te place straight face, mai ales atunci cand te priveste mai mereu, şi vrea sa vorbiţi cat mai mult happy. Încearcă, să îl priveşti in ochi, şi să ii zambeşti, in acelaşi timp. El işi va da seama, de ce te uiti aşa la el, şi nu va mai sta pe ganduri. Se purta urat? Hehe happy, înseamna că e semn bun. El nu vrea sa recunoască, încearcă, să îl întrebi, dar nu pe mess, nu vei afla niciodata asa, întreabă-l faţă in faţă. Nu vei avea nimic de pierdutwinking. Succes big grin.

| SimonaQs a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Poate te place dar eu nu exclud nici varianta ca ar putea doar sa isi bata joc adica poate fi un pariu ca sa te faca pe tine sa fi cu el si dupa sa isi bata joc. Faci ce crezi de cuvinta... Daca si tie iti place de el e ok ...Gandestete la ce ti-am spus

Funda? :*

| Isabella95 a răspuns:

Cred ca te place dar vrea sa fie indiferent!

| Isabella95 a răspuns:

Sigur te place, dar tu hotarasti ce faci!

| Alexandro9050 a răspuns:

Ca baiat, eu cred ca te place dar este rusinos sa iti spuna, faza ca nu a avut prietena si nu vrea, cred ca este doar o scuza pentru ca sa nu iti faci tu idei proaste despre el ca nu a avut nicio prietena (am folosit si eu asta inainte) iar daca a spus ca ii place sa vorbeasca cu tina pentru inteligenta sau cum ai spus tu mai sus, cred ca nu ii place de tine numai fizic, fii si tu mai prietenoasa si mai apropiata si mai grijulie cu el (asta este sfatul meu) succes

| Sarcastique a răspuns:

Păi noi nu putem şti. L-ai putea întreba. Poate fi genul de băiat care nu vrea decât o prietenă, dar în sensul să vă înţelegeţi bine, să râdeţi şi să împărţiţi totul. Dar ai putea să îl întrebi, ştii cum se spune "încercarea moarte n-are", decât să rămâneţi la "friend zone". Baftă!

| razboinicu2016 a răspuns:

E posibil sa te placa, dar nu vrea sa o dea in bara asa ca pare indiferent

| lucybzz a răspuns:

Cand un baiat spune ca nu vrea prietena sa nu il crezi laughing)
Ideea este ca vrea o prietena si incearca sa o gaseasca pe cea potrivita, nu vrea o relatie scurta, cu oricine.
Din ce spui mai sus pare sa te placa, dar nu iti va spune(principalul motiv pentru care nu face asta este acela ca se teme de un refuz, prin alte cuvinte este timid, dar poate nu lasa sa se vada asta).
Totusi incearca sa vezi ce reactie ar avea intr.o eventuala relatie a ta cu altcineva (Un complicat pe facebook nu stica, whistlinglaughing big grin)
Dupa raspunsul lui " A zis ca e foarte bine ca sunt asa, apoi a zis ca lui nu i-a placut de nimeni mai mult decat fizic" vrea sa para neinteresat, chiar daca in realitate ar vrea altceva. Neamaiavand prietena pana in acest moment va fi complicat, pana va prinde gustul big grin
(asta e parerea mea, bafta big grin)

| DannyABCD a răspuns:

A. Pai m-ai lasat LATlaughing ce naiba mah intreaba-l de unde sa stim noi?happy