| anonim_4396 a întrebat:

V-i s-a intamplat sa fiti indragostite? Banuiesc ca da. Povestea mea este; am fost cu un rom (rrom) timp de 4 ani si ne-am despartit din cauza ca am ramas gravida si el a spus ca nu ca nu am cum sa fiu gravida (m-ia luat masa test de sarcina si a iesit negativ). Ne-am certat si m-a dus acasa impreuna cu fratele lui la sfatul lui masa (am locuit impreuna cu familia lui adica cu mama si fratii lui). Am stat despartiti 2 luni si ne-am impacat, am inceput sa ne intalnim ca la inceput (eram gravida) totul a fost frumos.Am nascut un baiat pe care il iubesc foarte mult. El nu stie ca este tata deoarece nu i-am spus.De ce? Intr-o zi trebuia sa ma intalnesc cu el zis si facut dar la acea intalnire au mai aparut doua panarame l-au pupat, au inceput sa rada, el era fericit si pe mine cand m-a vazut nu m-a bagat inseama.Am stat am tacut, am ascultat ceea ce vorbeau si mau apucat dracii mari si le-am luat la bataie pe panaramele alea si pe el...Si ne-am despartit. Intre timp eu am inceput sa ma intalnesc cu un barbat care ma iubeste foarte mult si ma face fericita si pe baiat (m-a luat gravida). Tiganu ma suna noaptea imi trimitea mesaje ca ma iubeste ca a gresit, ca a vrut sa ma faca geloasa (dar nu mai stiam ce sa cred). asa ca l-am lasat in pace pe rrom nu l-am mai vazut un an de zile.Cand l-am vazut m-am bucurat foarte mult, eram al 9-lea cer m-as fi dus sa vorbesc cu el dar nu puteam pentru ca eram cu actualu logodnic. El m-a vazut si a inceput sa ma sune, logodnicu si el gelos ca ma duc sa il iau la bataie daca nu te lasa in pace si asa mai departe.Problema e ca inca il mai iubesc pe primul si ard de nerabdare sa il vad. Spuneti-mi va rog frumos ce sa fac? Sa ma impac cu primul sau sa fiu cu amandoi? Chestia e ca nu vreau sa il ranesc pe actualu.Sunt intr-o dilema mare!

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Primul a avut şansa şi ce a făcut: a dat cu piciorul?! De ce să renunţi la bărbatul care te face fericită, care te iubeşte pe tine şi pe copil cu toate că acel copil nu e al lui. Ştii cât de rar găseşti astfel de oameni? Este o metodă drastică, dar părerea mea este că ar trebui să rămâi cu cel cu care eşti acum. Nu te-a rănit cu nimic, e totul ok. De ce să te întorci la primul care ţi-a făcut ce ţi-a făcut. Crezi că se schimbă? Mai gândeşte-te! În esenţă cam rămân aceaşi.

| ÅñdRa a răspuns:

Dilema?
Hei trezestete rromul si-a batut joc de tine, te-a lasat gravida si nici nu i-a pasat de tine ce sens mai are? Uital mai ales cand ai spus ca ai langa tine un barbat minunat care te iubeste enorm ca nu oricine ia de logodnica o femeie care are un copil si sa il accepte pe copil, gandeste-te bine ce vrei sa faci
Dar rromul cum ti-a facut prima data iti poate face si acum

| NoName0011 a răspuns:

Ramai cu asta cu care esti! te-a luat si cu copil chiar te iubeste si tiganu tot rrom ramane oh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce dilema? Actualul merita sa il iubeesti! primul isi bate joc de viata ta, nu vezi? Te-a lasat cu tot cu prunc si s-a distrat cu,, panaramele"si tu. ai ramas singura, nu merita dragostea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-as spune in fata, dar nu te-ar ajuta prea mult, ce am a-ti spune.sanatate si virtute.si copilului un viitor frumos.ai grija de viitorul lui. dar nu la satra.

| dadaaaaa a răspuns:

Ramai cu actualul. Tiganul chiar nu merita dragostea ta din moment ce si-a batut joc de tine! cum zice si Angel tiganul tot rrom ramane

| maryelena a răspuns:

Tiganul isi bate joc de tine, daca te impaci cu el, iar o sa faca ca data trecuta, n-ai ce sa faci ramai cu asta cu care esti acum... Mai bine stai linistita in banca ta, decat sa regreti mai tarziu!