| DANNY1004 a întrebat:

Vara aceasta mama mea s-a casatorit cu om care e din alta tara si vrea sa ma ia si pe mine acolo.
Eu nu sunt de acord, pentru ca nu suport acea persoana cu care s-a casatorit, dar si din alte motive.
De mai mult timp stau la o matusa aici in Romania cu care ma inteleg foarte bine, dar nici aici nu prea imi place pentru ca varul meu face tot posibilul sa nu ma simt bine ca stau aici.
As vrea sa ma mut la bunicii din partea tatalui meu pana devin major ( ei tin la mine si chiar si-ar dori asta), dar mama mea nici nu vrea sa auda de asa ceva.
Daca plec de aici la bunicii mei, poate sa ma ia cu forta de acolo legal, daca eu refuz asta? Ea asa m-a amenintat cand i-am spus.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aduna probe de la matusata precum esti abuzat de var prin telefon inregistrari fie vocale sau video si cu taicatu faceti posibilul sa te duci la mai bine.

| DANNY1004 explică (pentru mgtow):

Asta nu ar rezolva nimic pentru ca el si parintilor lui le spune ca sunt numai niste farse pentru amuzament si ca nu am simtul umorului.
Normal ca nu mi se pare comic sa ma trezesc pe la nu stiu cat noaptea ca imi arunca apa pe fata in timp ce dorm sau ca intra peste mine in timp ce fac dus, ca umbla tot timpul la corzile de la chitara ca sa trebuiasca sa o acordez iar, ca intra pe Facebook la mine cand am laptopul deschis si trimite mesaj la o fata din clasa cu care vorbeam ca sunt gay si ca de fapt nu imi place de ea si la fel le-a spus si la niste baieti pe care ii aveam la contact, ca imi place de ei. Plus multe altele, astea sunt numai cateva din cele din ultimul timp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DANNY1004):

Dacă intră peste tine la duș, e clar. Mâine poimâine poate îți face și un live pe Facebook. Ai mare grijă cu verișorul ăsta al tău.
Dacă tu nu vrei să pleci cu mama ta în străinătate, pur și simplu spune-i. Nu te poate lua cu forța.

| mgtow a răspuns (pentru DANNY1004):

Trebe ca n-are cum sa zica de farsa daca e inregistrat telefonic.

| DANNY1004 explică (pentru anonim_4396):

I-am spus de mai multe ori ca nu vreau. Stie si ca nu il suport pe omul acela, pentru ca i-am spus cu mult inainte de a se casatori cu el sa nu faca asta si nici la nunta nu am am vrut sa merg si concluzia ei a fost ca sunt egoist si nu ma gandesc si la sentimentele ei. Mie mi se pare chiar invers dar nu cred ca mai conteaza asta.

| GabiNoS a răspuns (pentru DANNY1004):

Daca intra peste tine cand faceai dus trebuia sa pui niste apa fiarta peste el sa se invete minte. Mama de bataie ce ii dadeam daca eram in locul tau.

| baru a răspuns:

Priveste.ti interesul Cantareste cu mintea, nu cu inima. Ai oportunitati afara. Timpul trece rapid.

| anonimg a răspuns:

Dacă ai 14 ani nu ești obligat să pleci. Poți sta la bunici. Dacă maică-ta a plecat după străini, atunci să se ducă singură. Ea își are doar interesele ei. Este o egoistă. Iar egoiștii nu trebuie să de-a naștere la copii.

| brokxy a răspuns:

Bunicii tai din partea tatalui te pot lua daca tu iti doresti asta.
Eu stiu cand aveam 10 ani m-au intrebat daca vreau sa stau cu tatal meu sau cu bunicii. La protectia copilului se rezolva chestile astea. Eu am zis ca nu vreau sa stau cu tatal meu si cei de la protectie m-au lasat sa stau cu bunicii unde am vrut. Nu stiu. Spunele la bunicii tai sa vorbeasca la protectia copilului daca esti minor.

| Nonolita a răspuns:

Da. Fiind minor, te poate lua "cu forta".
Legal are dreptul, e chiar obligata sa aiba grija de tine.

| GabiNoS a răspuns:

Din ce tara este salbaticul? Nu ne da nume, doar tara.
Iar pe varul tau ar trebui sa il pocnesti bine sa vezi ca nu iti mai face nimic.

| DANNY1004 explică (pentru GabiNoS):

Din Danemarca.
Nu as rezolva nimic cu bataia cu varul meu si in plus e cu 2 ani mai mare decat mine si a fost la box cativa ani.

| GabiNoS a răspuns (pentru DANNY1004):

Pentru ca a facut box se simte puternic sa faca ce vrea cu tine. Pune piciorul in prag si daca nu se abtine sau face pe smecherul da-i cu ceva in cap. El a facut box, tu ai facut baseball.