| CatGirl a întrebat:

Vine Craciunul! Eu stau si ma gandesc ce sa le fac cadou parintilor mei si surorii mele mai mari. Cateva sugestii? Multumesc

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mamei ai putea sa iei ceva ce ii va usura munca in bucatarie, sau un bibelou dragut. Tatal ar aprecia un parfum, o cravata sau un aparat de ras performant. Sora ta sunt sigur ca ar aprecia ceva cosmetice sau un maimutoi de plus dragut.

mira
| mira a răspuns:

Tatalui un portofel elegant, mamei si surorii cate o esarfa moderna.

| Leea1234 a răspuns:

Depinde de bugetul tau!
le poti cumpara la toti cate o pereche de papuci de casa, nu sunt foarte scumpi si sunt utili!
sau cate o pijama draguta...

| miauu a răspuns:

Prietenelor mele le iau cate un ursulet
iar mamei ii iau o cana pe care e o declaratie pentru ea
iar tatalui nu cred ca ii iau nimic sunt sup pe el ff tare

| hasegawa a răspuns:

Sti, mereu ne luptam sa facem cadourii mari, cadourii care poate nu le-ar trebui, care poate ii multumesc pe moment insa apoi pot spune ca mai bine ai fi luat ailalta decat acel obiect facut deja cadou.
Nu te obosi cu un cadou mare ci fa ceva din suflet micut si cu bun gust, are mult mai multa valoare in ochii celor la care l-ai facut.Multa bafta

| hasegawa a răspuns:

Ceva mic care sa nu ocupe loc si sa-l pot purta mereu, mai ales daca este pentru o persoana draga... ceva cum ar fi, un mic binoclu de pus la telefon, o husa de ochelari sau o pereche de ochelari de soare, o clama cu bun gust si mai ciudata, care nu se gaseste in orice magazin(ceva foarte frumos gasesti la antichitati)...sa nu ne mai obosim cu cadourii imense ca nu intodeauna aduc si placere, ceva mic si simbolic este apreciat de nn ori mai mult.Bafta
Aaa si inca ceva, un ulsulet va fi uitat intr-un colt al camerei, o cana nu se va asorta niciodata cu cele pe care le ai deja in casa si nu stiu cat de bine s-ar simti mamica ta sa bea dintr-o cana sa zicem cu ursuleti pe ea si musafirul din una cu floricele depilda...

| cutache a răspuns:

Un cos cu fructe ~!

| SnicK a răspuns:

Cumpara ciocolata, ceva parfum, iar pentru tatal tau cumpara ceva pentru masina lui (daca are)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi să le ei ceva simbolic, ceva personalizat, surorii tale un ursuleţ drăguţ de plus, pe care scrie ceva de genul "for my dear ", părinţilor un bibelou un vas ceva, sau ai putea încerca să faci felicitări, cu mâna ta pentru părinţi soră şi prieteni, ar fi un gest minunat din partea ta, şi sunt sigură că vor fi mândri de tine şi că te vor aprecia mai muilt pentru că gestul contează
Alte sugestii : o brăţară, un lănţţişor, trusă de machiaj, parfumuri, chiar haine, dulciuri, o vază, o decoraţiune fumoasă de pus în vârful bradului - mergi prin magazine şi mai mult ca sigur vei găsi ceva folositor, mult succes. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Surorii tale ii poti cumpara colier, mamei o felicitare si in aceasta pui o poza de a voastra cu familia si ii mai scrii poezia despre familie dar in acelasi timp si de craciun iar tatei un parfum. SPER CA TE-AM AJUTAT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintiilor poti sa le iei o pijama, un pulover, etc. Iar surorii tale o bijuterie de aur sau argint.