| mardeamor a întrebat:

Voi cum i-ati da/dat vestea sotului daca sunteti/ati fost insarcinata? in ce mod?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am fost directa.i-am spus ca,, vine barza,,

| paulpetrolistu a răspuns:

Pai ai putea sa ii faci cina la pat si sa ii spui

| Muffinss a răspuns:

Eu sunt mică, dar îți voi spune cum a procedat mama mea, cu mine big grin La o cină normala, ea și tatăl meu, după vorbe normale, obișnuite, mama i-a spus tatei : Ar trebui să cumpărăm o masă mai mare și încă un scaun în curând, tata întrebând-o de ce, iar atunci i-a dat vestea. Au fost foarte bucuroși, din ce mi-a povestit mama. Mult succes și sarcină ușoară! happy

| picard20 a răspuns:

Dupa patru-cinci lunu de,,taina",adica de pastrarea secretului doar pentru mine,intr-o seara romantica (probabil sambata seara,dar cel mai bine in seara de Duminica,pentru a evita eventualele conflicte ce pot sa apara,legat de acest subiect,si nu numai),intr-un moment de apropiere intima (nu neaparat sexuala),i-as spune:,, Dragul meu, am sa-ti transmit o veste buna. Ia zi-mi, poti sa ghicesti despre ce-i vorba?". Si in cele din urma i-as spune pe sleau, dupa ce mai intai i-as trezi simtul umorului.

| Mariana123456789010 a răspuns:

Pai e foarte simplu...
Dacă nu vrei sa îi spui direct atunci cumpara catema lucruri de bebelus și punene prin casa... El când va vedea o sa te întrebe ce e cu astea și tu o sa-i spui ca ai luat ceva penteu viitoarul vostru copilașwinking happy

Dacă vrei direct spune-i sa ia loc și îi spui dacă el vrea un copil!
Dacă zice da aduci iai mana și pune pe burtica ta, dacă zice nu ( și ești cu el insarciată ) atunci spune-i ca e prea târziu...
și dacă ești cu alt cineva și nu vrea copilul sau sa te sprijine atunci lasa-lwinking

Sper ca te-am ajutat