| anonim_4396 a întrebat:

Sall.
As vrea si eu sa ma ajutati cu o mica problema. Aseara mi-a trimis un prieten pe mess link-ul acesta http://www.youtube.com/watch?v=PNCaOB24xXQ si cand intru in el imi spune "Acest videoclip a fost eliminat de utilizator."
Doresc sa-mi spuneti cum pot sa vizualizez un videoclip sters/eliminat de pe YouTube? Cunoasteti vreun program care sa ma ajute sa vad videoclipuri sterse? Daca da, recomandati-mi unul.
Cine e de treaba si ma ajuta FUNDA

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| zahy a răspuns:

Pai nu exista atata timp cat au fost sterse de pe server... Compania youtube au servere foarte mari da cu siguranta nu-si permite sa tina pe servere toate clipurile sterse de utilizatori. Zilnic se sterg mii de clipuri daca stocheaza toate aceste clipuri ar trebui o investitie foarte mare. Poate poti vedea doar acele clipuri care au fost inchise din cauza la copyright aceste clipuri raman salvate in baza de date pentru o luna, parca, pentru a putea dovedi drepturile de autor de utilizatorul ce a facut upload. Dar in cazul tau sigur nu gasesti acel clip.

4 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Inseamna ca cel care a postat acel clip a sers filmuletul

| zahy a răspuns (pentru zahy):

Www.youtube.com/watch?v=PNCaOB24xXQ link tau am facut o cautare pe google youtube /watch? v=PNCaOB24xXQ

| anonim_4396 explică (pentru zahy):

Exista vreun program cu care sa vad videoclipuri sterse de pe youtube?

| zahy a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu exista atata timp cat au fost sterse de pe server... Compania youtube au servere foarte mari da cu siguranta nu-si permite sa tina pe servere toate clipurile sterse de utilizatori. Zilnic se sterg mii de clipuri daca stocheaza toate aceste clipuri ar trebui o investitie foarte mare. Poate poti vedea doar acele clipuri care au fost inchise din cauza la copyright aceste clipuri raman salvate in baza de date pentru o luna, parca, pentru a putea dovedi drepturile de autor de utilizatorul ce a facut upload. Dar in cazul tau sigur nu gasesti acel clip.