| AvramescuMarius1994 a întrebat:

Salutare, vreau sa ii trimit unui user de pe TPU o poza si vreau sa o pun la o intrebare, problema este ca nu stiu cum sa fac asta ( am vazut mai multi utilizatori punand link-uri cu pozele si as vrea sa stiu cum sa fac asta! Multumesc.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Trebuie sa-ti faci cont pe un site de hosting, cum ar fi "imgur.com", uploadezi imaginea, pe urma selectezi fotografia respectiva, si dai click tot pe ea ca sa iti apara ei forma originala, si in final copiezi adresa din bara de sus, si dai paste la raspunsul de pe TPU.
Atentie, dupa ce selectezi imaginea, nu dai click pe acele link-uri care iti vor aparea, ci exact pe fotografia de sub ele, unde mouse-ul ia forma unei maini.