| Anonimul151 a întrebat:

Acum peste un an m-am uitat la un film. Era un film de dragoste, trist.

În care se făcea că el ( personajul principal masculin - cred ), era un cântăreț, iar ( personajul principal feminin ) - avea o boala grava. Cancer. Medicii o tot încurajau, încercau să o facă bine dar... Până la urmă a murit.

Dar, înainte de asta, el a dus o într o sala de spectacole, unde i-a făcut o surpriza sau ceva de genul.

După ce a murit, el a avut un concert, unde a întâlnit, o altă femeie. Care se făcea, ca cea care a murit s-a "reintruchipat" - Așa a vrut sa spună acțiunea. Fiindcă a venit în viața lui fix în acel moment. Cel mai dureros moment din viața lui...

Am zis aproximativ, din ce țin minte. Aveți idee ce film poate fi?

În caz ca nu o sa își de a nimeni seama, îmi puteți recomanda filme, din 2017 până în prezent de dragoste care sa fie triste?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Filme in genul celui povestit de tine adica drama cu romance sunt multe, nu am vazut filmul de care zici, dar unele in genul ar fi conform algoritmilor de pe net

The Last Song (2010)
Dear John (2010)
Safe Haven (2013)

A Walk to Remember (2002)
The Vow (2012)