| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut mai de mult un film horror dar mai mult pe parte psihologica.
Era un film care era si documentar totodata despre o umbra, care omora oameni si imi aduc aminte ca un tip de la radio luase contact cu aceasta umbra fara sa vrea dupa ce un ascultator de la postul lui de radio l-a sunat live.
El si cu nevasta-sa nu se intelegeau asa ca s-au despartit si mai avea din cand in cand grija de baiatul sau.
Stie cineva cum se numea?
A si daca stiti un film tot asa mai horror, e vorba despre o familie (parca, stiu ca erau cateva femei de 20-30 de ani si o femei batrana) si erau intr-o casa mare si a inceput sa ploua si femeia asta batrana era pe moarte.
Nu-mi amintesc multe lucruri despre filmul asta dar jur ca as vrea sa-l revad.
Imi aduc bine aminte ca, casa asta era o casa mare si privelistea de la un geam extrem de mare de pe scari (cum urci scarile pe dreapta un geam) era plin de vegetatie, chiar foarte frumos.
Cine stie ceva legat de filmele astea are funda si vot.

Răspuns Câştigător
| sammy7 a răspuns:

Shadow People (2013); https://www.imdb.com/title/tt1764647/