| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut un film acum mult timp in care era voba despre un criminal inchis si avea un fel de botnita la gura. Nu mai stiu ce a facut, dar mai era o femeie politist care tot venea la el si il intreba despre alti criminali. Stiu ca il cautau pe unu travestit...nu imi mai amintesc, dar va rog daca stiti macar ceva vag sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Este vorba despre „The Silence of the Lambs" (1991) cu Anthony Hopkins și Jodie Foster.
http://www.imdb.com/title/tt0102926/
Filmul este extraordinar, însă eu îți recomand cu căldură să vizionezi toată seria „Hannibal": Manhunter (1986), Red Dragon (remake-ul lui Manhunter), The Silence of the Lambs (1991), Hannibal (2001) și Hannibal Rising (2007).
Numai bine!