| Ramali a întrebat:

Buna, caut un film de mult timp. L-am vazut acum mult timp si nu-mi aduc aminte decat cateva faze, spre exemplu: Niste politisti sau ceva de genul, ei voiau sa prinda un criminal si nu reuseau. Au recrutat un barbat pentru al antrena sa devina ca si criminalul pe care il cautau. Il faceau sa devina rau ca si criminalul, sa-i retraiasca viata. ii dadeau aceeasi mancare in fiecare zi, il tineau inchis, il puneau sa alerge printre morminte si sa retina in timp ce alerga numele mortilor. El inainte de asta era un barbat calm si familist, dupa ce au reusit sa-l prinda pe criminal cand s-a intors acasa, era schimbat...devenise la fel de recalcitrant ca si personajul pe care l-a ărins.
Atat imi amintesc, sper sa reusesc sa-l gasesc!

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Mindhunters (2004)?
https://www.cinemagia.ro/filme/mindhunters-minti-ucigatoare-6147/
gen mai poți să încerci și Criminal (2016),Blitz (2011)

| peperonies a răspuns:

Blacks on blondes vol 38