| perfectangel14 a întrebat:

As dori niste filme indiene puppy dog eyes3 Ce imi recomandati?:* dau funda :3

5 răspunsuri:
| Nucreeed a răspuns:

Filmele indiene sun foarte slabe.Toate au cam aceiasi poveste si sunt pline de clisee.Nu merita sa-ti pierzi timpul cu asa filme=)Singurul film indian pe care ti'l recomand este 'Slumdog millionaire'...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Am numai câteva preferințe, dar toate aparțin genului dramă.
Nu-mi plac comediile indiene, nici filmele de acțiune (spionaj, împușcături etc), simt că nu-i caracterizează! : )

Guzaarish, 2010
Suflete pereche (Saawariya), 2007
O iubire de legendă (Veer-Zaara), 2004
Din toată inima (Hum Dil De Chuke Sanam), 1999
Devdas, 2002

Aș mai adăuga filmul "Ritm și pasiune", 1999. Ori, cele mai vechi "Vagabondul" și "Articolul 420".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vagabondul
Unul din cele mai mari succese comerciale ale filmului indian, care a facut din Raj Kapoor o vedeta internationala. Pentru ca tatal o alunga de acasa pe mama sa, inainte ca el sa se nasca, Raj este considerat un copil sarman. La scoala el se indragosteste de colega lui Rita, o fata bogata. Cand se vor reintalni dupa mai multi ani, Raj va descoperi ca tatal sau este protectorul Ritei. Isi va recunoaste tatal fiul?
http://www.youtube.com/watch?v=U_0EaoyoDbg

| Pasaris437 a răspuns:

My name is khan
chalte chalte
kal ho naa ho
rab ne bana di jodi
Laaga Chunari Mein Daag: Journey of a Woman
Kabhi Alvida Naa Kehna (2006)