| DanielleSmcDelRayDarkParadise123456 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutorul vostru in privinta unui film. Recomandati-mi cele mai frumoase filme indiene de dragoste.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Guzaarish (2010)
O iubire de legendă (Veer Zaara), 2004
Din toata inima (Hum Dil De Chuke Sanam)
Tăcerea lacrimilor (Khamoshi: The Musical), 1996
Devdas, 2002
Sufelte pereche (Saawariya), 2007
Ritm si pasiune (Taal), 1999

Din cele vechi, da, așa cum amintea cineva, "Vagabondul" (1951), dar mai mult decât acesta, mi-a plăcut "Articolul 420" (1955)

| AndraDeeA63 a răspuns:

Veer si zaara, Rab ne bana di jodi, Dilwale Dulhania Le Jayenge, Kuch kuch hota hai, sunt foarte frumoase sper sa iti placa si mai stiu multe altele da doresti