| RAY a întrebat:

As vrea filme cu universuri paralele,prinți în timp, filme cu unii care nu știu unde se afle, dau fundițe

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Palm Trees in the Snow (2015), The Lost Room (2006), The Endless (2017), Winter's Tale (2014), Parallels (2015), Coherence (2013), Enchanted (2007), Tomorrowland (2015),The Butterfly Effect (2004) The Night Train to Kathmandu (1988), Time Trap (2017), The Golden Compass (2007),Annihilation (2018), Unknown (2011), Source Code (2011), The Christmas Train (2017), Frequency (2000), Moy Paren-Angel (2012), Somewhere in Time(1980), Upside Down (2012)

The Prisoner (serial, 2009), Outlander (serial, 2014), Terra Nova (serial, 2014), Cidade Invisível (s, 2021), Once Upon a Time (s, 2011), Dark (s, 2017)

Ar mai fi un film super, care a fost in anii trecuti pe ProCinema, insa e foarte vechi și nu stiu daca va fi pe placul tău (eu, una, ador atmosfera acelor filme):
Brigadoon (1954) https://m.cinemagia.ro/filme/brigadoon-9131/

| RAY explică (pentru floresdemayo):

Stii am vazut un film cu unu care era omorat zilnic, era cu ingeri parca, numai stiu

| RAY explică (pentru floresdemayo):

Iti recomand asta Waking Life (2001)

| RAY explică (pentru floresdemayo):

Urasc Romantic, Dragoste=desi nu

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Dacă nu iti plac cele romantice/dragoste de ce ai cerut și filme cu prinți?

S-ar putea să îți placă : The Tree of Life (2011), The Platform (2019). Și chiar Contratiempo (2016) iti dau de gândit...
Și vezi si lista: https://floringeorgepopovici.wordpress.com/......ilosofice/

5 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Cred ca vrei ceva precum: Inception 2010, posibil sa-l fi vazut. Este vorba de dimensiuni/lumi in interiorul viselor. Poti sa le consideri lumi paralele.