| ๓itนpitน a întrebat:

Azi-noapte pe Animax dupa 23:00 a fost un film cred cu un carnet al mortii si niste fantome ce ii omorau pe cei scrisi in acel carnet.Am vazut sfarsitul dar nu stiu cum se cheama, despre ce e vorba? Fundywinking si vot

Răspuns Câştigător
| T0xikBarbie a răspuns:

Carnetul mortii - Prin ochii unui shinigami ( Death Note ).
Light Yagami este un tanar extrem de inteligent care uraste crima si coruptia din lume. Viata i se schimba drastic atunci cand descopera un carnet misterios pe jos, cunoscut ca "Death Note" (Carnetul Mortii). Instructiunile din acesta spun ca numele omului scris in carnet va muri. Light este initial sceptic de realitatea inscrisului, crezand ca este doar o gluma. Insa, dupa ce experimenteaza cu el si ucide doi infractori, este fortat sa-i recunoasca puterile.
Dupa intalnirea cu fostul detinator al misteriosului document justitiar, un shinigami numit Ryuk (singura creatura digitala din film), Light planuieste sa devina "Zeul unei lumi noi" prin executarea criminalilor.
Odata aflat in posesia carnetului, decide sa curete lumea de sufletele impure care ar duce la distrugerea ei. Astfel, atrage atentia lui L, un detectiv renumit, si incearca sa profite de asta, apropiindu-se de el si pretinzand ca va ajuta investigatia lui, in ciuda banuielilor deja conturate de L in privinta lui.
Succes`!;]

9 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Filmul Death Note. Uite aici il poti vedea: Http://serialeonline.biz/online/34124/Death-Note-Part-2-RO

| Shino a răspuns:

Seria de anime se numeste Death Note si o poti vedea aici http://www.animefreak.tv/......line-free. Enjoy;)

| psiHopixia a răspuns:

Death note tongue

| Crisa_4844 a răspuns:

Cred ca e vorba de filmul death note, the last name. funda?

| Paulinio93 a răspuns:

Carnetul mortii - Prin ochii unui shinigami! Funda?

| Hieicosmin a răspuns:

Filmul se numeste Death Note(carnetul mortii) si sunt si alte parti. funda?

| AndieVader a răspuns:

Ce ai văzut tu este filmul anime-ului Death Note.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Death_Note Aici ai mai multe informaţii.

| adelina_7313 a răspuns:

Filmul se numeste carnetul mortii. Si nu stiu ce se petrece in film pentru ca nu ma uit la el.

| radu_5606 a răspuns:

Filmul se numeste Death Note este vorba de personajul principal care gaseste acest carnet si scrie numele persoanelor care vrea sa le omoare si cum acest film are 3 parti merita vazut:X