| DanielleSmcDelRayDarkParadise123456 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutorul vostru in privinta unui film. Recomandati-mi cele mai frumoase filme indiene de dragoste.

3 răspunsuri:
| AndraDeeA63 a răspuns:

Veer si zaara, Rab ne bana di jodi, Dilwale Dulhania Le Jayenge, Kuch kuch hota hai, sunt foarte frumoase sper sa iti placa si mai stiu multe altele da doresti

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Guzaarish (2010)
O iubire de legendă (Veer Zaara), 2004
Din toata inima (Hum Dil De Chuke Sanam)
Tăcerea lacrimilor (Khamoshi: The Musical), 1996
Devdas, 2002
Sufelte pereche (Saawariya), 2007
Ritm si pasiune (Taal), 1999

Din cele vechi, da, așa cum amintea cineva, "Vagabondul" (1951), dar mai mult decât acesta, mi-a plăcut "Articolul 420" (1955)