| SebastianClaudiu a întrebat:

Bună, am văzut un film acum 3 ani și vreau să l revăd doar că nu mai știu cum se numea și o să povestesc poate știe cineva cum se numește. Era o mama care era bolnavă și a murit după câteva zile.Ea avea 3 copii,Doar că fiul cel mare avea halucinații și îi vedea pe frații lui care erau morți. Pe perete era o pată neagă care venea din pod,pata aia era de la frații lui care erau morți și a curs sânge pe tavan,dacă poate cineva să-mi zică cum se numește, filmul se numea,, casa și numele mamei doar că nu mai știu cum se numea mama Mulțumesc, dau funda

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca stiu de care zici.

Cumva fratele cel mai mare acoperea toate oglinzile din casa? Si la un moment dat ei se imprietenesc cu o fata din vecini, comunicand cu ea la fereastra, de la distanta, cu lanterna? Mai spre final fata respectiva descopera ca baiatul de fapt are halucinatii si i-a imitat pe fratele si sora lui tot timpul, vorbind in locul lor, atunci cand il gaseste si aude pe ascuns, terifiat de moarte, intr-un cort la etaj.
Cei mici sunt morti pentru ca tatal i-a ucis, corpurile ramanand in pod.In mintea baiatului ei au reusit toti sa scape si si-au inchis tatal acolo, sa moara de foame, dar surprise surprise, el mananca ce vietati gaseste (sobolani, ciori etc.). laughing

Am cautat in liste si culmea ca nu il gasesc, l-am vazut si eu acum vreo 2 ani si ceva.

| SebastianClaudiu explică (pentru dullcat):

Da,acesta este, l am găsit și eu acum o zi.Casa Marrowbone se numea, mulțumesc oricum pentru răspuns!

| dullcat a răspuns (pentru SebastianClaudiu):

:))) Fix acum l-am gasit si am intrat sa trimit linkul. Oki then.

Pentru altii care poate vor sa-l vada (desi am dat spoilere, nu mai conteaza):
https://www.imdb.com/title/tt5886440/?ref_=ttmi_tt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o fi "The Haunting of Hill House".