| Alexcccccc a întrebat:

As dori sa știu cum sta treaba cu rezervările la cinema, în Afi mai exact. Vreau sa merg vineri(următoarea zi după avanpremiera) la Avengers, și m-am gândit ca prind loc dacă ma duc în ziua respectiva de dimineață să cumpar bilete pentru ora 12 sau 15, doar ca am văzut pe site-ul cinema ului ca în proporție de 80-90% locurile sunt ocupate de cei care au cumpărat online poate chiar cu o sapt înainte. Asa ca eu dacă vreau sa merg vineri nu mai e nicio modalitate sa găsesc un loc decent? Nu exista program și pentru cei care vin sa achiziționeze bilete direct din cinema, toate sunt puse online, practic merge pe premiza primul venit primul sosit online?

1 răspuns:
| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Rezervarile online se anuleaza automat cu 30 de min inainte de film, te poti duce atunci si prinzi imediat locul celui care a facut rezervarea si a intarziat chiar si un minut.
E cam aiurea cu rezervarile pentru ca unii le fac fara sa plateasca si le tin aiurea cand poate nici nu mai vor sa vina. dar mna, asta e, nu prea ai ce sa le faci. Majoritatea fac asa cum am zis mai sus, incearca sa mergi direct acolo si poate ai noroc de vreun intarziat sau tepar?