| Annonnim062097 a întrebat:

As vrea sa stiu daca exista si prima parte a filmului Suicide squad. Ma refer la faptul daca exista vreun film in care sa arate cum s-au cunoscut Joker si Harley. Mersi anticipat. Pupi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana atunci, daca vrei sa afli povestea adevarata, citeste benzile desenate si urmareste desenele animate (Batman animated series).
In Suicide Squad este prezentata o poveste de iubire intre cei 2, desi in realitate, este o poveste despre abuz.
Deci filmul nu prea e accurate, sugarcoat-uieste originalul creat de DC Comics.
Si s-ar putea ca viitorul film cu ei sa fie cam la fel. Dovada fiind descrierea pe imdb "love story" si stirile care anunta proiectul, folosind tot cuvintele "love story", pentru ca in fond, asta se vinde, strategie de marketing.
Oricum nu ar fi neaparat ceva rau sa vedem o poveste care nu o respecta pe cea originala, ar fi dragut sa vedem o varianta doar inspirata din relatia lor, una light dpdv abuziv. Cred ca si fanii seriei originale sunt nerabdatori sa vada o alternativa amoroasa reciproca a personajelor, in acest fel avand un closure conform cu fanteziile romantice. Ma refer acum la cei care au habar de poveste.

Nu la habarnistii care au vazut suicide squad si dupa, au inceput toti cu "Harley and Joker Relationship goals", neavand habar de adevaratul storyline.
Meh, si chiar daca stiau, abuzul e oricum excitant la nivel global. Si e folosita in general scuza la adresa lui Joker, cum ca de fapt o iubeste, dar nu stie cum sa o arate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar o sa apara.
https://m.imdb.com/title/tt7165358/

| σκμ a răspuns:

Nu există.