| iuliacarina a întrebat:

cartile din seria "The Vampire Diaries" sunt la fel precum serialul?(am vazut doar serialul). Adica filmul respecta cartile? Pentru ca am mai auzit ca nu respecta dar pe copertile catorva carti sunt actori din film.

Răspuns Câştigător
| Budincăă a răspuns:

Nu chiar, in carte, Elena are o sora mai mica, nu un frate. Daca vrei sa citesti primul volum, poftim : http://www.scribd.com/doc/77068686/1-Trezirea-Jurnalele-vampirilor

| iuliacarina explică (pentru Budincăă):

Mersi, dar mi le-am cumparat azi deja pe primele patru si am intrebat de ultimele ultimele trei care ii au pe actori din serial pe coperta deoarece si pe spatele cartii scrie ca Elena este blonda...

| Budincăă a răspuns (pentru iuliacarina):

Nu vei gasi niciun serial care sa respecte in totalitate cartea dupa care este facut. Deci ar putea fii unele diferente, poate ca in carte Elena il va alege pe Stefan, iar in serial pe Damon, nu ai de unde sa stii. Dar este bine ca ai cumparat si cartile ..L.J.Smith e o scriitoare foarte buna.