| Jujjfrnjsdskeu a întrebat:

Caut un film horror pe care l-am vazut cand eram foarte mica si nu imi mai amintesc decat finalul. Un copil mic statea in patut si din partea din spate a patului se ridica, capul diavoului.Era rosu. Apoi isi da masca jos si era de fapt o fetita.Iar fetita aceea se aruncase de undeva inainte de asta, dar a supraviatuit.Si era practic personaj principal.Nu vreau raspunsuri la misto.

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Cumva este vorba despre un baietel care murise sufocat de o un calut din lemn(avea o sfoara lunga legata de el) si care o 'bantuia' pe fetita? Parca erau cei mai buni prieteni inainte ca el sa moara. Si la un moment dat el o face sa sara de pe un garaj sau ceva de genul spunandu-i ca poate sa zboare? S-ar putea sa incurc filme, dar parca reusesc sa scape de el dupa ce ii ard pozele si jucariile.
Dar in scena de la sfarsit (pe care o descrii tu), mama baietelului si mama fetei nascusera amandoua, si fetita se apleaca deasupra patutului si ii spune bebelusului ceva de genul "E timpul meu sa ma joc, Sammy" indicand ca baietelul se reincarnase in unul dintre copii.
Pe net nu am gasit un film Reunion din 1994 dar nu sunt sigura ca ala e.

| Jujjfrnjsdskeu explică (pentru SuperMagicSmile):

DA! Din ce ai povestit sigur ala e filmul! Esti sigura ca ala e numele filmului?

| Jujjfrnjsdskeu explică (pentru SuperMagicSmile):

DA! Din ce ai povestit sigur ala e filmul! Esti sigura ca ala e numele filmului?

6 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

Poate e Insidious, dar personajul filmul nu era fetita

| Jujjfrnjsdskeu explică (pentru AdrianaBacescu):

Nu era insidious. Insidious este nou. Eu am vazut filmul ala cand aveam 3-4 ani.Si practic nu era un demon. purta o masca

| KdyL a răspuns:

Insidious? e cu un diavol rosu dar nu era fetita