| CrysaCrysy a întrebat:

Ce se intampla in serialul " THE VAMPIRES DIARIES"? Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| xenocid a răspuns:

Elena, una dintre cele mai populare eleve din liceu a avut parte in urma cu 4 luni de o mare tragedie : parintii ei au murit intr-un accident de avion. Astfel aceasta, impreuna cu fratele ei, in varsta de 15 ani trebuie sa faca fata durerii. Anul scolar tocmai a inceput. Elena impreuna cu prietenele sale sunt fascinate de prezenta unui nou stundent, tanar misterios si carismatic pe nume Stefan. Cei doi tineri au inceput sa vorbeasca, pe scurt facandu-si ochi dulci. Ceea ce nu stie Elena este ca Stefan este de fapt un vampir in varsta de 200 de ani. Chiar daca este un vampir Stefan incearca sa-si ascunda aceste instincte. Stefan are un frate, pe nume Damon care, fata de Stefan tot ceea ce face este sa-si faca treaba de vampir, sa faca rau oamenilor, incercand chiar sa o omoare pe Elena, astfel s-a declansat o adevarata rivalitate intre cei doi frati Serialul The Vampire Diaries este o adaptare a unei serii de carti publicate in 1991.

Cam asta ar fi tot.Dar îți recomand să-l urmărești episod cu episod, este foarte interesant.

5 răspunsuri:
| DenisaIna a răspuns:

Serial mai fain ca T.V.D nu am mai vazut.I love TVD.E ca Twillight dar mai fain nici de 2 ep pe zi nu ma satur pacat ca s-a oprit la ep 9 sez 3.Deabea astept continuarea

| DiannaaD a răspuns:

Buna,CrysaCrysy :*.
"The Vampire Diaries" este un serial foarte interesant ce urmareste viata Elenei Gilbert, o liceanca ce a trecut printr-un moment de cumpana in viata sa - moartea parintilor ei.Ea incearca,impreuna cu fratele sau mai mic si cu ajutorul prietenei sale cele mai bune,Bonnie, sa treaca peste acea durere cumplita si sa inceapa cu bine noul an de liceu.
In prima zi de scoala ea intalneste un baiat extrem de misterios,dar totodata al naibii de sexy (era si normal,nuraised eyebrows? ) pe nume Stefan.Cei doi flirteaza,la inceput, ca mai apoi sa treaca la stadiul de relatie. In acelasi timp, in oras se petrec fel de fel de ciudatenii si un numar foarte mare de persoane sunt gasite moarte din cauza unor "atacuri ale animalelor". Elena descopera ceva neobisnuit in comportamentul iubitului ei si decide sa vada ce se intampla cu el.
Stefan ii marturiseste fetei ca este, de fapt, un vampir de 200 de ani,dar care si-a reprimat de-a lungul anilor instinctele sale animalice,putand astfel sa se integreze printre oamenii de rand. Elena il descopera si pe fratele mai mare al lui Stefan (big,bad boy smug ), care ii face, de asemenea, avansuri,incercand sa il faca gelos pe fratele sau. Spre deosebire de Stefan, Damon este un vampir in toata regula,toate crimele din Mystic Falls fiind puse in spatele sau.
Serialul urmareste,de fapt, o serie de activitati paranormale,precum vrajitoria,vampirismul sau varcolacii ce apar in serial, si chiar hibrizii ce incearca sa-i rapeasca viata Elenei (va trebui sa te uiti pentru a afla de ce devil ), toata aceasta actiune fiind incadrata de triunghiul amoros al frumosilor actori principali...
Scuzati lungimea textului, dar e un serial atat de bun incat nu poate fi rezumat doar in cateva randuri.Serios, o data ce il vezi nu te mai poti dezlipi de calculator si astepti in fiecare saptamana un nou episod (me