| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cand va aparea sezonul 2 din kaichou wa maid sama si sezonul 3 din vapire knight?

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Special a, sa, e foarte asemanator cu maid sama, chiar ca nu se pare, tot in genul romance clannad care este foarte emotionant, kimikiss pure rouge iar e o serie buna, itazura na kiss e mai special, se desfasoara pe o durata mai mare de timp, Kimi ni Todoke foarte placut, Lovely Complex foarte amuzant o sa vezi la ce ma refer, Kamisama Hajimemashita o fata care devine zeita comedie si romance, tonari no kaibutsu-kun e o serie din acest an din sezonul de toamna merita, mai ales cand vei vedea ce cuplu va fi acolo laughing, rosario+vampire capu1 si capu2 asemanator cu vampire knight, Fortune Arterial: Akai Yakusoku tot la capitolul vampiri, cam atat daca le-ai vazut spune-mi ce parere ai avut de ele, in afara de vampire knight le-am vazut pe toate

12 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Nu o sa apara. Nu exista un alt sezon la nici unul si nici nu va exista.

| AlinKun a răspuns:

Momentan nu este nimic oficial, totul depinde de vanzari, daca o manga/roman are vanzari bune se va face o adaptare anime iar daca vanzarea se mentine la un nivel ridicat vor aparea si sezonul 2 si 3 cazul bakuman, din pacate nici una dintre nu sunt in top 30 in vanzari nici manga si nici romanele[daca au]

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru AlinKun):

Atunci ati putea sa-mi recomandati unele asemanatoare cu acestea?

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru AlinKun):

Le-am vazut pe majoritatea pe care i le-ai zis, adica: Special A, Itazura na kiss, Kamisama Hajimemashita si mi-au placut foarte mult.

| AlinKun a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

Clannad si 5 centimeter pers second sunt un "must have", lamune iar se zice ca e o serie frumoasa, o am la privit si daca imi place o voi face in ro, iar sword art online are romance, si e bine structurata seria, merita toata atentia, Peach Girl inca nu l-am vazut dar circula zvonuri bune despre el, am uitat de skite ii na eu e un fel de kimi ni todoke mai matur, acordai o sansa, iar koi to senkyo to chocolate a fost bun, Myself; Yourself iar o serie romance, zero no tsukaima e foarte bun, shuffle e emotionat dar nu se ridica la nivelul lui clannad,

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru AlinKun):

La clannad, m-am uitat cateva episoade insa nu prea m-a atras si nici Peach Girl nu mi s-a parut (am vazut niste secvente) prea interesant. Dedpre celelalate nu prea stiu...Acum am inceput sa ma uit la Tonari no Kaibutsu-kus si mi se pare foarte bun.

| AlinKun a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

Clannad nu e interesant din primul sezon, pot spune ca e chiar monoton, dar al doilea e frumos, poti invata ceva din el

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru AlinKun):

Serios? cum ar fi?

| AlinKun a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

O sa afli cand il vei privi, in orice caz are feeling, jos palaria pentru el

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru AlinKun):

Si as putea sa vad doar sezonul 2, adica o sa pot sa il inteleg fara sa-l mai vad pe primul?

| AlinKun a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

In mare parte da zic eu
dar o sa te lovesti de niste intrebari

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru AlinKun):

Oricum pentru inceput vreau sa vad Tonari no kaibutsu-kun, pentru ca mi se pare foarte interesant, apoi o sa ii acord o sansa si lui Clannadhappy

| AlinKun a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

Special a, sa, e foarte asemanator cu maid sama, chiar ca nu se pare, tot in genul romance clannad care este foarte emotionant, kimikiss pure rouge iar e o serie buna, itazura na kiss e mai special, se desfasoara pe o durata mai mare de timp, Kimi ni Todoke foarte placut, Lovely Complex foarte amuzant o sa vezi la ce ma refer, Kamisama Hajimemashita o fata care devine zeita comedie si romance, tonari no kaibutsu-kun e o serie din acest an din sezonul de toamna merita, mai ales cand vei vedea ce cuplu va fi acolo laughing, rosario+vampire capu1 si capu2 asemanator cu vampire knight, Fortune Arterial: Akai Yakusoku tot la capitolul vampiri, cam atat daca le-ai vazut spune-mi ce parere ai avut de ele, in afara de vampire knight le-am vazut pe toate