| Joker400400 a întrebat:

Cum imi pot promova scenariul. Adică unde il pot trimite sau pe cine poate sa ma ajute sa fac ceva cu scenariul?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai un studio preferat, alege un film/două produse de acesta. Și citește caseta tehnică, vezi distribuția, in special cine a făcut regia, scenariul filmelor etc
Pe urmă, caută-le numele pe Facebook și contactează-i. Dacă vreunul din ei îți va răspunde, rămâne de văzut. S-ar putea să ai norocul să fii îndrumat către persoana potrivită.
Dar nu visa prea mult. In luma asta sunt zeci de adolescenti și oameni maturi cu multă inspirație care scriu și visează să isi vadă poveștile puse pe marile ecrane.

| Joker400400 explică (pentru floresdemayo):

Problema e ca nu am datele de contact al nici unui studio de film. Si nu am gasit nimic pe internet.

| Celcestietot a răspuns:

Un teatru, sau ceva recunoscut international, cum ar fi : un studiou de film, de desene, de benzi desenate, un studiou de jocuri etc.