| ĐємσиiquєΑиgєl a întrebat:

Bunabig grin ce animeuri imi puteti recomanda? să le descrieți in cateva propoziții:*

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ok, da-ti dau niste descrieri scurte pentru ca nu am timp, plec, iti dau ceva mai pentru fete, daca vrei de actiune, doar imi ziciwinking
Fairy Tail- Actiune, dar totusi merita vazut si de fete si de baieti si de mosi, si de babe, nu conteaza, spiritul acela al prieteniei, al familiei, etc, te face sa plangi!
Bakuman- Un anime care arata toate sacrificiile pe care le fac cei care vor sa devina scriitori de manga. Contine si cateva(mai multe) secvente romantice.
Bakuman 2- Ca primulwinking O continuarewinking
Hight School Of The Dead- nu stiu dc l-am pus aici, dar cred ca merita vazut si de fete si de baieti, chiar daca e full de scene sangeroase, ca si Hellsing, si de parti pe care baietii mor sa le vada, bine, doar partea de sus nu si de jos, dar totusi, merita!
Detective Conan- Un adolescent detectiv, devine copil dupa ce este injectat cu niste droguri, dar continua sa rezolve cazuri sub o alta identitate, este foarte mare anime-ul, dar merita vazut!
Kaicho Wa Maid-sama - Daca iti plac anime-urile de dragoste, asta e unu bun, chiar foarte bun...
Rosario Vampire 1 si 2 - Dragoste, si multa, foarte multa comedie, si putina actiune pe ici, pe colowinking
Sunt doar cateva anime pe care niste fete ar vrea sa le vada, daca vrei alt gen, ma anuntiwinking

| Danutul22 a răspuns:

Mda... '' ce animeuri imi puteti recomanda'' cand noi nu stim nimic despre tine...iti zic cele care imi plac mie -.-
D.Gray Man (Actiune) in general e vorba despre un grup care vaneaza monstrii..are multe parti romantice si e foarte palpitant
Kylari : O fata care ajunge superstar si noi ii urmarim evolutia in lumea spectacolului(are multe scene romantice)
Bleach: Actiune ( monstri\lupte\multa dragoste)
Detectiv Connan :un adolescet este micsorat cu o potiune (el fiind detectiv si avand o iubita) si devine un copil care trebuie sa repete scoala generala din nou nimeni stiind ca el este Connan detectivul (el locuieste cu fata care ii era iubita ) ma rog sunt multe scene foarte frumoase de dragoste si de actiune
Cya

| AlexIonescu a răspuns:

Pai specifica si tu un gen.