| bloonduta a întrebat:

Exista filmul "The Lion King 4"? Daca da, va rog imi puteti spune si un site unde il pot vedea cu tot cu subtitrare?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Nu, nu există.
În prezent sunt doar 3 filme: The Lion King (1994), The Lion King 2: Simba's Pride (1998) și The Lion King 1½ (2004).
Numai bine!

8 răspunsuri:
| xpertul a răspuns:

Nu crd ca exista.

| bloonduta explică:

Am vazut pe youtube mai multe filmulete si scria FANMADE in care erau prezentate diferite povesti si erau introduse si alte personaje de exemplu era un alt leu pe nume Kopa care era frate cu ceara si era indragostit de Vitani si mai erau si alte filmulete scurte gen Kovu"s pride, ceara and Kovu si inca un filmulet Kipawa...

| Diabolique a răspuns (pentru bloonduta):

Ți-ai răspuns singură. Videoclipurile sunt făcute de fani, nu există un film oficial.

| bloonduta explică (pentru Diabolique):

Ma gandeam eu...dar am vrut sa ma asigur happy

| PisiGirly a răspuns:

Lion King este in film foarte frumos! Preferatul meu de la Disney. Si nu, nu exista Lion King 4. Intr-adevar, fanii au facut diverse videoclipuri cum ca Simba at mai fi avut in pui inainte, pe name Kopa. Unele videoclipuri spun can el a fost ucis due Zira, altele ca a suprvietuit. Mi-ar place sa se faca 4, dar preferatul menu ramane tot originalul. E interesant sa te uiti la videoclipurile fanilor.de ex. ei mai zic si ca Nala a avut un fratior mai mic, Mheetu. si ca ceara are 2 copii, Chaka si Shani...

| Roxenne a răspuns:

Nu inca...dar am auzit ca producatori se gandesc sa faca The Lion King 4! Asa ca trebuie sa fim cu ochi-n patru cand apare...laughing

| tempest a răspuns:

Am citit pe un site ca filmele lion king, lion king 2, lion king 3 si lion king 4 vor fi peste doi ani la cinema in 3D.

| Iasmina_Natalia_Semeniuc_1991 a răspuns:

Am inteles ca se va face prin 2018 sau asa ceva...dar oricum mi-au placut mult celelalte filme :3