| leiapasalbatica a întrebat:

Imi poate zice cineva niste seriale sau filme spaniole foarte bune?
(Invat spaniola si m-am gandit ca aceasta este cea mai buna metoda de a o invatalaughing
Va rog sa-mi ziceti cele mai bune seriale sau filme pe care le știțihappy

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Amar (2017), Palmeras en la nieve (2015), Como Caído Del Cielo (2019), Adú (2020), Durante la tormenta (2018)El guardián invisible (2017), La novia (2015), El internado (serial, 2007), La Mujer de mi hermano (2005)
Cosas insignificantes, Kites (2010), Contratiempo (2016), El Barco ( serial, 2011), Elisa y Marcela (2019)

O să îți placă și filmul The Girl from the Song (2017)
https://www.youtube.com/watch?v=7LFOt9ZXBfU

Când ai ocazia, privește filmul "Un secreto de Esperanza" (2002). Sper să il poți găsi onine:
https://www.cinemagia.ro/filme/un-secreto-de-esperanza-335851/

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Seriale care mi-au placut mie foarte mult...
-La Casa De Papel
-Teresa
Filme care mi-au placut la fel de mult...
-Mirage
-La Cara Oculta
Sunt foarte bune ceea ce ti-am sugerat, parerea mea personala.
Vizionare Placuta!

| Bariel a răspuns:

Tierra de Lobos, dar e destul de complicat sa l gasesti subtitrat in engleza. Deasemenea este primul serial care m-a afectat emotional, am invatat si ceva cuvinte in spaniola din el:
Mujer = femeie
Hermano = Frate
Puta = catea
vámonos = sa mergem
Madre, padre = mama, tata, si multe altele

| Cosmin89321 a răspuns:

In spaniola este serialul Money heist/La Casa De Papel, e genial, e pe Netflix.