| irina41099 a întrebat:

Buna imi spune-ti su mie cum a ajuns Sasuke din serialul
Naruto Shippuuden de partea cealalta?

Răspuns Câştigător
| spinake a răspuns:

Orochimaru l a influentat facandu i un semn.S a alaturat lui Orochimaru deoarece vrea sa fie mai puternic si sa razbune clanul Uchiha, omorandu l pe fratele sau Itachi.Intra in Akatsuki deoarece afla ca Itachi a omorat intregul clan din ordinul unora din Leaf Village si cu ajutorul lui Madara vrea sa distruga Leaf Village, asa ca o sa inceapa un alt razboi.

6 răspunsuri:
| RoseQueen a răspuns:

La examenul chunnin Orocimaru il musca de gai si-i face semnul blestemat al paradisului. Dupa ce lupta cu Naruto si Kakashi ii opreste acesta decide sa plece la Orocimaru cu cei 4 ninja ai sunetului trimisi de acesta. Face asta deoarece doreste sa se razbune pe Itachi, fratele sau mai mare care a omorat intreg clanul Uchiha. Dupa ce omoara pe Orocimaru se alatura Akarsuki, omorand si Itachi.Afla integ adevarul de la Madara(alias Tobi) si doreste sa se razbune pe Konoha!

| OanaVlad a răspuns:

Uita-te singura pe peteava.ro happy

| OnnyMady a răspuns:

El vroia sa-l omoare pe fratele lui pentru ca i-a Omorat pe toti cei din clanul uchiha si s-a dus cu orochimaru pentru a avea mai multa putere si asa a ajuns din ce in ce mai rau apoi l-a omorat pe orochimaru si s-a inrorat in akatsuki s-a luptat cu idachi (fratele lui) si l-a omorat apoi madara i-a spus tot adevarul despre idachi cum ca clanul uchiha vroia sa distruga satul frunza si de acea idachi i-a omorat, iar acum sasuke vrea sa distru satul frunzei pentru ce i-a facut fratelui sau

| AndreIT97 a răspuns:

Pai inca din Naruto, adica inainte de Shippuuden, Sasuke a cautat putere. Mai stii cand a fost muscat de gat de Orochimaru. De atunci semnul acela ii da putere. Acesta cautand mai multa putere se alatura lui Orochimaru, povestea cu goana dupa putere continua si atunci cand naruto se lupa cu sasuke (prima oara) si sunt opriti de Kakashi. Atunci cand sasuke fuge pe drum observa cu Rasenganul lui Naruto e mai puternic. => Se alatura "partii intunecate" pentru a fi mai puternic decat naruto deoarece tot timpul era mai puternic decat el si nu putea suporta gandul acesta. Cam atat.

| Yabrin a răspuns:

Simplu el vroia sa se razbune pe fracsu Itachi ca i-a omorat familia si vroia sa devina mai puternic decat fracsu si a vazut ca in satu' frunzei n-a putut s-a dus cu orocimaru da pana la urma Saske il omoara pe orocimaru si dupa aia pe fracsu si dupa aia afla ca satu frunzei era vinovat pentru ca la pus pe Itachi sa isi omoare toata familia, clanul Uciha si el l-a lasat in viata doar pe Saske si se duce saske sa distruga satu' frunzei impreuna cu Tobi(Madara) si ciudatu ala facut din plante.Si mai departe trebuie sa mai vina ep big grin papa :3

| siau a răspuns:

Da esti iubita mea