| Shinigami_6117 a întrebat:

Ma intrebam daca stie careva filme cu vampiri in afara twilight?
Sau carti cu aceasta tema? thinking worried
Multumesc! big hug

Răspuns Câştigător
| MonochromeFrame a răspuns:

Filme : Interview with the Vampire, Queen of the Damned, Van Helsing, Underworld, The Lost Boys, Dracula, House of Dracula, Dracula's Daughter, From dusk 'till dawn, Fright Night, Nosferatu si o parodie dupa Twillight, doar asa: Vampires Suck.

Carti : Carmilla de Joseph Sheridan Le Fanu, majoritatea cartilor de Anne Rice ( interview with the vampire, The Queen of the damned, The Vampire Lestat, The Tale of the Body Thief, The Vampire Armand, Memnoch the Devil), The Vampire Diaries, I Am Legend de Richard Matheson, Dracula de Bram Stoker, Vampire Academy Series, House of Night Series, Vampire Kisses, Blue Bloods, Uninvited, Killers of the dawn, Cirque Du Freak, Vampire prince.
Ar fi mai multe dar mi le amintesc doar pe astea...

6 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Eu am citit si vazut destul de multe chestii cu vampiri. Dar cel mai mult m-a impresionat serialul Blood Ties. Si cartile dupa care e facut sunt absolut geniale. Sincer, mi se pare cea mai tare poveste cu vampiri, si dupa parerea mea, bate cu mult seria Twilight.

| Akira a răspuns:

Interview with the vampire
Underworld

seriale;
Moonlight
True blood
The vampire diaries
blood ties
being human
the gates

| bella1998 a răspuns:

The vampires diaries, true blood, interviu cu un vampir, moartea lui dallas, crucea lui morrigan, dansul zeilor, valea tacerii, ochiul lumii, dracula mortul viu, moartea si busola, morti pana la apus, clubul mortilor, salem' s lot, dracula, povestea hotului de trupuri, moarta pentru toti, mort de-a binelea, categoric moarta, vampirii sudului, morti cu totii, academia vampirilor, pretul sangelui, pactul sangelui, a doua luna plina, urma sangelui, vampirii din morganville, sange albastru. astea sunt cartile.

si astea sunt filmele :
blade, underworld, dracula, vampires, lesbian vampire killers, the little vampire, the vampire lovers, true blood, vampire's kiss, dance of the vampires, son of dracula, vampires sucks, innocent blood, vampirella, blacula.

sper ca ti-am fost de ajutor. lectura si vizionare placuta! fundita?

| TurnOn a răspuns:

Pai depinde cati ani ai! sunt 3 sezoane ( in vara apare sez 4) si sunt 12 carti : TRUE BLOOD...sunt foarte faine! daca dai pe goolge : true blood online o sa-ti dea toate ep. si toate sez! fundita? puppy dog eyes

| Ene_Alexandru_1998 a răspuns:

Stan helsing

| Anduuu_5769 a răspuns:

House of Dracula cred cai bun. eu l-am vaz si ii fain.winking