| BeatriceNote a întrebat:

Stie cineva carti cu vampiri povestite la persoana I in afara de Twilight?

Răspuns Câştigător
| ryume a răspuns:

Jurnalele vampirilor
interviu cu un vampir ( asta chiar nu stiu daca e la persoana intai :-s)
crucea lui morrigan
dracula, mortul viu
clubul mortilor
academia vampirilor( este pe volume)
si din seria twilight face parte si noua si scurta viata a lui bree tanner( poate nu ai citit-o)

Si uite un site cu mai multe carti
http://www.librariabucuresti.com/carte-vampiri-descriere-0.htm

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ştiu eu o carte dar nu sunt sigur că e la persoana 1 : Blestemul Vraciului (dar nu e cu vampiri big grin )

| Chris a răspuns:

Cronicile Vampirii Sudului de Charlaine Harris
Cronicile Vampirilor de Anne Rice ( nu chiar toata seria e la persoana I, dar merita citita)

| CartideCitit a răspuns:

Jurnalele lui Stefan (Inceputurile 1) de L.J.Smith :
http://www.cartidecitit.ro/......L.J.-Smith

| Summer5505 a răspuns:

Jurnalele Vamipirilor [ aici nu sunt sigura ca e la persoana I ] si The Women of the Otherworld de Kelley Armstrong; e mai mult cu varcolaci dar mie mi-a placut...