| Panhead a întrebat:

O intrebare lagata de manga si anime-uri. Am vazut ambele sezoane din Vampire Knight si am zis sa vad ce e cu manga. Manga e povestea dinaintea anime-ului, contiunarea lui sau chiar anime-ul in sine, varianta manga? Si as mai vrea sa-mi spuna cineva care a citit toata manga si a inteles despre ce e vorba, sa-mi spuna ideea. Eu m-am uitat putin, la inceput am vazut chiar inceputul primului sezon, exact asa cum e anime-ul. Apoi lucrurile au devenit un pic ciudate. Kaname e sau nu fratele lui Yuuki? Si ce tot spunea ca a dormit in nu stiu ce sicriu si asa mai departe.
Multumesc anticipat! :X

Răspuns Câştigător
| iShadowz a răspuns:

Pai manga e anime-ul in sine,doar ca in manga povestea continua,nu se opreste doar la Vampire Knight Guilty. Kaname cel adevarat a fost ucis si inlocuit cu strabunul neamului Kuran,Rido crezand ca asa ii va lua puterea,dar a fost chiar invers. Kaname este si fratele si logadnicul lui Yuuki,ei fiind nevoiti sa se casatoreasca pentru a pastra traditia celor cu sange pur big grin Sper ca ai inteles cat de cat,e cam complicata povestea. Ei bine, sper ca te-am ajutat. P.S. Am auzit ca au inceput lucrarile la sezonul 3, Vampire Knight Destiny big grin