| IM5 a întrebat:

pentru fanii naruto.De ce va place cuplul SasuSaku? in schimb fetelor daca il placeti pe Sasuke asa de mult(unele), de ce vreti sa fie cu Sakura.Ador aceste personaje, dar urasc sa fie impreuna.Si mie imi place de Sasuke, il iubesc, dar si de Sakura, n-as vrea sa fie niciodatat impreuna, totul s-ar strica pentru mine.Adica unii fani spun ca o apara, o proteja, simtea pentru ea ceva etc, dar daca era INo sau alta fata in echipa 7 eu cred ca autorul ar proceda la fel si cu ele.Ma rog, asta e parerea mea si nu aveam cui sa o spun, dar toti vai ce misto cuplu SasuSaku, ar fi totul negru pentru mine daca ar fi impreuna nici nu prea se potrivesc, ce au numele aproape la fel si mare scofala, il ador si n-as vrea sa fie cu Sakura chiar daca el nu exista, sau orice personaj, scuze pentru fanii cuplului, va pup

Răspuns Câştigător
| Ovilacul a răspuns:

Eu sunt fan Naruto si ma uit la acest anime pentru ca imi place foarte mult povestea. Majoritatea oamenilor considera anime-urile ca fiind desene animate pentru copii mici. Dimpotriva, anime-urile sunt pentru oameni maturi care pot intelege povestea la un alt nivel decat o intelege un copil.
Nu ma prea intereseaza cuplurile din acest anime dar Sasuke fiind genul "bad boy" e logic ca e unul din personajele cele mai atractive. Sakura pe de alta parte e genul de fata inocenta care il iubeste pe Sasuke de cand era mica si ar face orice pentru el. Dar ea, ca personalitate, e foarte slaba. Daca ai vazut ultimele episoade observai ca era convinsa ca nu mai simte nimic pentru Sasuke pana cand l-a vazut si apoi totul a devenit o ceata in mintea ei. Sincer nu mi-ar placea ca Sasuke sa fie cu Sakura la sfarsitul anime-ului pentru ca ar fi prea banal. Eu prefer rasturnarile de situatie. De altfel nu mi-ar placea nici cuplul Naruto si Sakura sau Naruto si Hinata.

11 răspunsuri:
| bloodbaa a răspuns:

Sunt fan a mii de anime si printe ele sunt fan si la Naruto. si da ai dreptate chiar ar fi foarte urat ca sa se faca cupluri in NAruto. eventual un cuplu Naruto x Hinata dar un cuplu cu Sasuke ar fi urat rau. dar din fericire nici in manga nu apare nimic de acest gen deci nu cred ca o sa se intample de graba asa ceva... ba chiar cred ca Naruto cand se va termina. cred ca o sa se termine cu moartea personajelor principale. Sasuke. si restul din Echipa 7! Bine, asta e parerea mea happy Oricum un cuplu intre Sasuke si orice fata ar fi oribil. pentru ca deja lui sasuke ii este atribuit un character intunecat.

| Hikari a răspuns:

Nici mie nu mi-ar placea sa fie impreuna. Sincer mie mi-ar placea ca Sakura sa fie cu Naruto. Eu cred ca ei 2 se potrivesc cu adevarat. happy

| Yukidaruma a răspuns:

Hehe sunt de acord cu tine draguto happy, adica prima data cand a aparu naruto pot sa zic ca eram topita dupa sasusaku adica chiar in original parca iti dadea impresia ca ei vor fi la un momentdat impreuna apoi cand am vazut shippuuden ce pot sa spun mi-am pierdut interesul, adica sunt foarte foarte diferiti, traiesc in lumi diferite sasuke obsedat de razbunare, iar Sakura inca mai traieste iluzia gasirii dragostei adevarate, nici ea nu stie ce vrea. Oricum, pararerea mea e ca daca Sasuke nu ar fi asa de rece, inunecat si obsedeat e razbunare, siar fi totul normal in echipa 7 ce rost ar mai avea serialul, adica mi se pare foarte frumos faptul ca Naruto care pot spune ca este exact opusul lui vrea ''sa-l salveze''. Nu stiu de e dar pararea mea este ca animeul acesta se bazeaza pe intamplarile a doi copii ce traiesc vieti diferite ce ajung rivali dupa care cei mai buni prieteni, nu cred ca se bazeaza foarte mult pe cupluri.
Eu am zis acest lucru mai pentru toata lumea, imicer scuze pentru fani carora le place cuplul Sasusaku si restul, app mie imi place mult Gaara love struck, hehe fiecare cu gusturile lui nu? happy si fiecare cu parerile lui, cum am zis este parerea mea daca voi aveti alta parere, bravo vouahappy

| Doublekillll a răspuns:

Mie nu-mi place sasukelaughing gaara imi placelove struck si narutobig grin

| IM5 explică:

Da.altii chiar multi adora acest cuplu.as vrea ca Sasuke sa fie din nou bun,dar singur, cum era inainte, deci ma scoate din sariti cand unii spun ca se potrivesc n-as vrea pentru ca inca sunt mica si tin la personajelaughingbine am 9 ani app 10laughingsi n-as vrea ca sasuke sa fie cu urata aia in shippuden arata ca un baiat bine multi o plac. oricum mersi de voi imi place, adica raspunsurilelaughing, credeam ca o sa raspundeti ca toti ceilaltisad

| IM5 explică:

Da imi place ca cineva gandeste altfel adica pentru cei care sunt foarte fani Naruto,eu vreau sa zic si eu ceva. Daca va placea, sau inca va place ed Sasuke, de ce vreti sa fie cu aia.ddd! Eu o urasc! Adica vreau sa fie totul asa cu e fara cupluri ar strica tot

| IM5 explică:

As vrea sa va dau la toti funda, dar nu potlaughing

| bunny_6472 a răspuns:

Eu una as vrea ca cuplul sa fie Narusaku. Cel mai potrivit dupa parerea mea. Sasuke si Sakura nu mai au nicio sansa. Ea nu mai e afta aia mica si proasta de la inceputul animeului, nu cred ca se ve mai intoarce la Sasuke dupa tot ce s.a intamplat. Naruto i.a fost mereu aproape, nu Sasuke. Eu raman la parerea mea.

| 12stefy a răspuns:

Nu stiu pe la ce episoade ai ajuns dar eu le-am vazut pe toate care s-au facut pana acum (ultimul e shippuden 217) si apare unul nou in fiecare joi. Oricum, cei care au ajuns mai departe in serie n-o sa accepte niciodata cuplul SasuSaku, deoarece sasuke devine rau si vrea sa-i omoare pe toti din sat, asta dupa ce il omoara pe itachi (scuza-ma ca ti-am spus toate astea daca nu voiai sa aflii). Deci cei care stiu ce se intampla cu sasuke, nu vor accepta niciodata cuplul acela. Si multi incep s-o urasca si pe sakura cand ajung la episoadele recente, pentru ca sakura mereu plange si nu face nimic si nu are nici un jutsu. Acum am 13 ani, dar cand eram mai mic si ma uitam la prima serie din naruto la tv imi placea de sasuke la maxim si voiam sa fie cu sakura, dar dupa ce te uiti la mai multe episoade, se duce totul. Si Bogdan are mare dreptate, anime-urile sunt mai mult pentru oameni maturi decat pentru copii, deoarece copiii nu inteleg totul din poveste. Eu chiar am plans la unele momente.

| ElenaNarcisa a răspuns:

Eu sper ca pana la urma Sasuke sa renunte la razbunarea sa si sa isi dea seama ca si el tine la sakura... poate astfel vor fi impreuna, eu asta imi doresc :X iar naruto ar trebui sa fie cu hinata pentru ca ea il iubeste nu ca sakura care il minte...intre naruto si sakura este doar o prietenie puternica, atat. NaruHina&SasuSaku