| minda23 a întrebat:

puteti sa imi dati si mie o lista de filme interesante si care merita vazute!
Dau fundita+vot

Răspuns Câştigător
| an0therkid a răspuns:

Fratii Grim
Strania poveste a lui Benjamin Button
Alice in Tara Minunilor
Avem un zoo
Discursul regelui
Numarul 23
Parfumul:povestea unei crime
Labirinyul lui Pan
Pulbere de stele
Beautiful creatures

| minda23 explică (pentru an0therkid):

Multumesc pentru raspunsuri...am vazut deja Alice in Tara Minunilor, Strania poveste a lui Benjamin Button si Parfum:povestea unei crime, toate au fost super, sper ca si celelalte pe care mi le-ati dat sa imi placa

| an0therkid a răspuns (pentru minda23):

Sunt super
garantez happy

15 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Friday 13 th 2009, seria saw de la 1 la 7.

| faramatania a răspuns:

The Hunger Games:Catching Fire
How I Live Now
Charlie Countryman
White House Down
Olympus Has Fallen
Last Passenger
Parker
Gangster Squard
Shadow Dancer
Looper

| naty1919 a răspuns:

Activitate paranormala e interesanta dar e si de groaza putin
Sau Târâtă in Iad merita
Dar trebuie sa zici si tu ce fel de vrei filme vrei

| laviniaenache44 a răspuns (pentru naty1919):

Tarata-n iad am vazut si eu. happy

| laviniaenache44 a răspuns:

"Coana Mare";
Schindler's List (1993)
Lista lui Schindler
Regia: Steven Spielberg
Cu: Liam Neeson
Gen film: Biografic, Dramă, Istoric, Război
Lista lui Schindler, o capodoperă cinematografică, câştigătoare a 7 premii Oscar, inclusiv pentru cel mai bun film şi cel mai bun regizor, a cucerit atât criticii de artă cât şi publicul. Filmul prezintă o poveste adevărată a enigmaticului Oskar Schindler, membru al Partidului Nazist, un afemeiat şi un profitor, dar care reuşeşte să salveze vieţile a mai bine de 1100 de evrei în timpul Holocastului

NOTA
(IMDB: 8.80) 8.9
Inception (2010)
Începutul
Regia: Christopher Nolan
Cu: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy, Ellen Page
Gen film: Acţiune, SF, Thriller
Leonardo DiCaprio este Dom Cobb, un hoţ desăvârşit, un adevărat artist în domeniul revoluţionar al extracţiei, adică al furtului de informaţii preţioase din minţile celor care dorm.

Rara abilitate a lui Cobb l-a transformat într-o achiziţie inestimabilă în complicata lume a spionajului tehnologic, dar l-a făcut în acelaşi timp să piardă tot ceea ce era important pentru el. Dar acum Cobb are o nouă şansă să redobândească ce a pierdut. O ultimă sarcină i-ar putea reînapoia viaţa pierdută dacă reuşeşte un lucru imposibil: nu furtul unei informaţii, ci inserarea ei în mintea cuiva.

Bineînţeles, miza este atât de importantă, încât Cobb se va trezi ţinta unui misterios adversar care nu se va în lături de la nimic pentru a-l împiedica pe el şi echipa lui de specialişti să-şi ducă misiunea la îndeplinire.

NOTA
(IMDB: 8.40) 8.7
The Prestige (2006)
Prestigiul
Regia: Christopher Nolan
Cu: Scarlett Johansson, Michael Caine, Hugh Jackman, Christian Bale
Gen film: Dramă, Fantastic, Mister, SF, Thriller
Doi tineri magicieni cu Londra inceputului de secol XX la picioarele lor. Un truc magic cu final tragic ii desparte si-i face sa devina adversari atat in viata cat si pe scena, amandoi fiind obsedati sa ajunga cel mai bun. Dar aceasta obsesie ii face pe amandoi sa-si piarda controlul si sa sacrifice totul, pana si sufletul, pentru a-si atinge visul.

NOTA
(IMDB: 7.60) 8.6
The Illusionist (2006)
Iluzionistul
Regia: Neil Burger
Cu: Edward Norton, Jessica Biel
Gen film: Aventuri, Dramă, Romantic, Thriller, Dragoste
Film despre magie si dragoste deopotriva, "Iluzionistul" spune povestea unei Viene a inceputului de secol XX, oras vrajit de aparitia unui ilustru magician. Misteriosul iluzionist Eisenheim devine cel mai celebru om din oras, spre gelozia Printului mostenitor Leopold, a carui popularitate scade. Leopold are un motiv in plus sa-l urasca pe magician: acesta a fost marea dragoste a actualei lui logodnice, Sophie von Teschen. Leopold ii cere omului sau de incredere, inspectorul Ulh, sa-l scape de incomodul adversar.

NOTA
(IMDB: 8.00) 8.7
Shutter Island (2010)
Shutter Island
Regia: Martin Scorsese
Cu: Mark Ruffalo, Leonardo DiCaprio
Gen film: Dramă, Horror, Mister, Thriller
Executor al agenţiei federale de aplicare a legii - US Marshals, Teddy Daniels ajunge împreună cu partenerul său Chuck pe mica insulă Shutter, unde se află un ospiciu pentru tratarea condamnaţilor cu tulburări mentale. Cei doi investighează evadarea unei criminale, dar nimic în acest ospiciu nu este ceea ce pare

NOTA
(IMDB: 8.70) 8.9
Se7en (1995)
Se7en
Regia: David Fincher
Cu: Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, Morgan Freeman
Gen film: Thriller
Un criminal în serie cu o minte sclipitoare începe un joc de-a şoarecele şi pisica cu doi detectivi criminalişti. Cel mai vârstnic dintre ei urmează să iasă la pensie într-o săptămână, aşa că vrea să-l prindă pe criminal cât mai repede cu putinţă. Celălalt este un tânăr energic, care priveşte cu un uşor dispreţ resemnarea şi plafonarea partenerului său. Acţiunea se petrece într-un oraş fără nume, înecat de ploaie şi apăsat permanent de un cer plumburiu. Şirul crimelor continuă, ucigaşul părând a pedepsi victimele pentru comiterea câte unuia dintre cele şapte păcate capitale. Singurul element luminos, care contrastează cu sumbra atmosferă a filmului e soţia tânărului poliţist, interpretată de Gwyneth Paltrow

NOTA
(IMDB: 7.30) 8.3
Limitless (2011)
Dincolo de limite
Regia: Neil Burger
Cu: Robert De Niro, Bradley Cooper, Abbie Cornish
Gen film: Thriller
Eddie Mora (Bradley Cooper) este un scriitor ratat, obişnuit să îşi contempleze în fiecare zi eşecul. Din ziua în care iubita îi dă papucii, faptul că nu are niciun viitor devine o certitudine. Însă, lucrurile iau o întorsătură neaşteptată atunci când un vechi prieten îi oferă un drog sintetic - NZT. Orice om normal îşi foloseşte doar 20% din capacitatea creierului, dar substanţa experimentală îi permite lui Eddie să îl folosească 100%. Dintr-o dată i se deschide apetitul pentru cultură, reuşeşte să îşi scrie cartea în doar 4 zile şi matematica devine un hobby folositor. Toate lucrurile pe care le-a auzit sau le-a citit, informaţiile pe care le-a acumulat în timp prind contur şi încep instantaneu să se organizeze în mintea sa

NOTA
(IMDB: 6.80) 8.1
Unknown (2011)
Necunoscutul
Regia: Jaume Collet-Serra
Cu: Liam Neeson, Diane Kruger
Gen film: Dramă, Mister, Thriller
Un bărbat se trezeşte din comă şi descoperă că altcineva i-a furat identitatea. Nimeni, nici măcar soţia sa, nu îl crede. Cu ajutorul unui tânăr, eroul încearcă să descopere misterul din spatele identităţii sale şi să dovedească sieşi şi lumii întregi că nu şi-a pierdut minţile.

NOTA
(IMDB: 7.60) 8.6
Sherlock Holmes (2009)
Sherlock Holmes
Regia: Guy Ritchie
Cu: Jude Law, Robert Downey Jr., Rachel McAdams
Gen film: Acţiune, Aventuri, Crimă, Mister, Thriller
Interpretat de Robert Downey Jr., Holmes pare a fi o versiune adusă la zi a detectivului de la sfârşitul secolului XIX. Arte marţiale şi abilităţi fizice de invidiat vin, pe lângă inteligenţa legendară, să-l transforme pe dragul de Sherlock într-un adevărat supererou victorian. Iar inamicul său din film, lordul Blackwood, care ameninţă că se va întoarce din morţi (şi o şi face, desigur) după ce este condamnat la pedeapsa capitală, arată că pe Guy Ritchie îl doare exact în cot de convenţii şi aşteptările publicului. Plonjeuri în Tamisa, meciuri de box a la Matrix, excese alcoolizate, aventuri romantice şi o constantă nepăsare în ceea ce priveşte igiena s-ar putea să ne ofere o cu totul altă imagine despre Sherlock Holmes în acest film.

NOTA
(IMDB: 7.40) 8.6
Sherlock Holmes: A Game Of Shadows (2011)
Sherlock Holmes: Jocul Umbrelor
Regia: Guy Ritchie
Cu: Jude Law, Noomi Rapace, Robert Downey Jr.
Gen film: Acţiune, Mister

Guy Ritchie îi aduce din nou pe marile ecrane pe celebrii Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) şi asociatul său, dr. Watson (Jude Law), în Sherlock Holmes: A Game of Shadows. Continuarea producţiei de succes din 2009 îi aruncă pe cei doi prieteni într-un vârtej de intrigi complicate ţesute de geniul criminal Moriarty (Jared Harris)

NOTA
(IMDB: 8.10) 8.5
The King's Speech (2010)
Discursul regelui
Regia: Tom Hooper
Cu: Colin Firth, Helena Bonham Carter, Geoffrey Rush
Gen film: Dramă, Istoric
După ce fratele său Edward abdică pentru a se căsători cu americanca Wallis Simpson, timidul Albert (Colin Firth) devine regele George al VI-lea. Un pronunţat defect de vorbire şi timiditatea proverbială ale regelui îl împiedică să-şi îndeplinească numeroasele funcţii publice, dar asta până când îl întâlneşte pe dezinvoltul specialist în dicţiune Lionel Logue. Prietenia dintre rege şi terapeut va influenţa în bine nu doar pronunţia monarhului, ci şi felul în care el priveşte lumea.

NOTA
(IMDB: 7.80) 8.3
The Girl with the Dragon Tattoo (2009)
Bărbaţi care urăsc femeile
Regia: Niels Arden Oplev
Cu: Michael Nyqvist, Noomi Rapace
Gen film: Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Un mistery-thriller tenebros semnat de Niels Arden Oplev - autor premiat în 2006 la Berlin cu drama Drømmen -, bazat pe un roman de Stieg Larsson, despre un jurnalist si o tânără "hackeriţă".

NOTA
(IMDB: 7.80) 8.2
The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
Fata cu un dragon tatuat
Regia: David Fincher
Cu: Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgard, Christopher Plummer
Gen film: Acţiune, Dramă, Mister, Thriller
Subiectul principal al filmului este găsirea Harietei Vanger, rudă de sânge cu marele clan Vanger, care a dispărut în urmă cu 40 de ani. Simţindu-şi sfârşitul aproape, responsabilitatea dispariţiei fetei căzând pe umerii săi, unchiul Harietei îl angajează pe jurnalistul Mikael Blomkvist (Daniel Craig) să o găsească. Mikael tocmai îşi dăduse demisia de la publicaţia pentru care lucra, după ce pierduse un proces-capcană împotriva unei mari corporaţii şi se află în perioada de graţie înainte de începerea sentinţei. Drumurile sale se intersectează cu ale hackeriţei Lisbeth Salander (Rooney Mara), o fată ciudată care putea afla orice informaţie cu un singur click

NOTA
(IMDB: 8.00) 8.4
Black Swan (2010)
Lebăda neagră
Regia: Darren Aronofsky
Cu: Mila Kunis, Natalie Portman
Gen film: Dramă, Thriller
Nina (Portman) este o balerină din New York a cărei viaţă, precum a tuturor din această profesie, este complet consumată în jurul baletului. Trăieşte împreună cu mama ei, Erica (Hershey), o fostă balerină extrem de obsesivă, care exercită un control sufocant asupra ei. Când directorul artistic Thomas Leroy (Cassel) decide să o înlocuiască pe prima balerină Beth Maclntyre (Ryder) pentru deschiderea producţiei noului sezon Swan Lake, Nina este prima lui alegere. Însă Nina are o adversară în competiţie; o nouă dansatoare pe nume Lily (Kunis) care reuşeşte să îl impresioneze până şi pe Leroy

| laviniaenache44 a răspuns:

Schindler's List (1993)
Lista lui Schindler
Regia: Steven Spielberg
Cu: Liam Neeson
Gen film: Biografic, Dramă, Istoric, Război
Lista lui Schindler, o capodoperă cinematografică, câştigătoare a 7 premii Oscar, inclusiv pentru cel mai bun film şi cel mai bun regizor, a cucerit atât criticii de artă cât şi publicul. Filmul prezintă o poveste adevărată a enigmaticului Oskar Schindler, membru al Partidului Nazist, un afemeiat şi un profitor, dar care reuşeşte să salveze vieţile a mai bine de 1100 de evrei în timpul Holocastului

NOTA
(IMDB: 8.80) 8.9
Inception (2010)
Începutul
Regia: Christopher Nolan
Cu: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy, Ellen Page
Gen film: Acţiune, SF, Thriller
Leonardo DiCaprio este Dom Cobb, un hoţ desăvârşit, un adevărat artist în domeniul revoluţionar al extracţiei, adică al furtului de informaţii preţioase din minţile celor care dorm.

Rara abilitate a lui Cobb l-a transformat într-o achiziţie inestimabilă în complicata lume a spionajului tehnologic, dar l-a făcut în acelaşi timp să piardă tot ceea ce era important pentru el. Dar acum Cobb are o nouă şansă să redobândească ce a pierdut. O ultimă sarcină i-ar putea reînapoia viaţa pierdută dacă reuşeşte un lucru imposibil: nu furtul unei informaţii, ci inserarea ei în mintea cuiva.

Bineînţeles, miza este atât de importantă, încât Cobb se va trezi ţinta unui misterios adversar care nu se va în lături de la nimic pentru a-l împiedica pe el şi echipa lui de specialişti să-şi ducă misiunea la îndeplinire.

NOTA
(IMDB: 8.40) 8.7
The Prestige (2006)
Prestigiul
Regia: Christopher Nolan
Cu: Scarlett Johansson, Michael Caine, Hugh Jackman, Christian Bale
Gen film: Dramă, Fantastic, Mister, SF, Thriller
Doi tineri magicieni cu Londra inceputului de secol XX la picioarele lor. Un truc magic cu final tragic ii desparte si-i face sa devina adversari atat in viata cat si pe scena, amandoi fiind obsedati sa ajunga cel mai bun. Dar aceasta obsesie ii face pe amandoi sa-si piarda controlul si sa sacrifice totul, pana si sufletul, pentru a-si atinge visul.

NOTA
(IMDB: 7.60) 8.6
The Illusionist (2006)
Iluzionistul
Regia: Neil Burger
Cu: Edward Norton, Jessica Biel
Gen film: Aventuri, Dramă, Romantic, Thriller, Dragoste
Film despre magie si dragoste deopotriva, "Iluzionistul" spune povestea unei Viene a inceputului de secol XX, oras vrajit de aparitia unui ilustru magician. Misteriosul iluzionist Eisenheim devine cel mai celebru om din oras, spre gelozia Printului mostenitor Leopold, a carui popularitate scade. Leopold are un motiv in plus sa-l urasca pe magician: acesta a fost marea dragoste a actualei lui logodnice, Sophie von Teschen. Leopold ii cere omului sau de incredere, inspectorul Ulh, sa-l scape de incomodul adversar.

NOTA
(IMDB: 8.00) 8.7
Shutter Island (2010)
Shutter Island
Regia: Martin Scorsese
Cu: Mark Ruffalo, Leonardo DiCaprio
Gen film: Dramă, Horror, Mister, Thriller
Executor al agenţiei federale de aplicare a legii - US Marshals, Teddy Daniels ajunge împreună cu partenerul său Chuck pe mica insulă Shutter, unde se află un ospiciu pentru tratarea condamnaţilor cu tulburări mentale. Cei doi investighează evadarea unei criminale, dar nimic în acest ospiciu nu este ceea ce pare

NOTA
(IMDB: 8.70) 8.9
Se7en (1995)
Se7en
Regia: David Fincher
Cu: Gwyneth Paltrow, Brad Pitt, Morgan Freeman
Gen film: Thriller
Un criminal în serie cu o minte sclipitoare începe un joc de-a şoarecele şi pisica cu doi detectivi criminalişti. Cel mai vârstnic dintre ei urmează să iasă la pensie într-o săptămână, aşa că vrea să-l prindă pe criminal cât mai repede cu putinţă. Celălalt este un tânăr energic, care priveşte cu un uşor dispreţ resemnarea şi plafonarea partenerului său. Acţiunea se petrece într-un oraş fără nume, înecat de ploaie şi apăsat permanent de un cer plumburiu. Şirul crimelor continuă, ucigaşul părând a pedepsi victimele pentru comiterea câte unuia dintre cele şapte păcate capitale. Singurul element luminos, care contrastează cu sumbra atmosferă a filmului e soţia tânărului poliţist, interpretată de Gwyneth Paltrow

NOTA
(IMDB: 7.30) 8.3
Limitless (2011)
Dincolo de limite
Regia: Neil Burger
Cu: Robert De Niro, Bradley Cooper, Abbie Cornish
Gen film: Thriller
Eddie Mora (Bradley Cooper) este un scriitor ratat, obişnuit să îşi contempleze în fiecare zi eşecul. Din ziua în care iubita îi dă papucii, faptul că nu are niciun viitor devine o certitudine. Însă, lucrurile iau o întorsătură neaşteptată atunci când un vechi prieten îi oferă un drog sintetic - NZT. Orice om normal îşi foloseşte doar 20% din capacitatea creierului, dar substanţa experimentală îi permite lui Eddie să îl folosească 100%. Dintr-o dată i se deschide apetitul pentru cultură, reuşeşte să îşi scrie cartea în doar 4 zile şi matematica devine un hobby folositor. Toate lucrurile pe care le-a auzit sau le-a citit, informaţiile pe care le-a acumulat în timp prind contur şi încep instantaneu să se organizeze în mintea sa

NOTA
(IMDB: 6.80) 8.1
Unknown (2011)
Necunoscutul
Regia: Jaume Collet-Serra
Cu: Liam Neeson, Diane Kruger
Gen film: Dramă, Mister, Thriller
Un bărbat se trezeşte din comă şi descoperă că altcineva i-a furat identitatea. Nimeni, nici măcar soţia sa, nu îl crede. Cu ajutorul unui tânăr, eroul încearcă să descopere misterul din spatele identităţii sale şi să dovedească sieşi şi lumii întregi că nu şi-a pierdut minţile.

NOTA
(IMDB: 7.60) 8.6
Sherlock Holmes (2009)
Sherlock Holmes
Regia: Guy Ritchie
Cu: Jude Law, Robert Downey Jr., Rachel McAdams
Gen film: Acţiune, Aventuri, Crimă, Mister, Thriller
Interpretat de Robert Downey Jr., Holmes pare a fi o versiune adusă la zi a detectivului de la sfârşitul secolului XIX. Arte marţiale şi abilităţi fizice de invidiat vin, pe lângă inteligenţa legendară, să-l transforme pe dragul de Sherlock într-un adevărat supererou victorian. Iar inamicul său din film, lordul Blackwood, care ameninţă că se va întoarce din morţi (şi o şi face, desigur) după ce este condamnat la pedeapsa capitală, arată că pe Guy Ritchie îl doare exact în cot de convenţii şi aşteptările publicului. Plonjeuri în Tamisa, meciuri de box a la Matrix, excese alcoolizate, aventuri romantice şi o constantă nepăsare în ceea ce priveşte igiena s-ar putea să ne ofere o cu totul altă imagine despre Sherlock Holmes în acest film.

NOTA
(IMDB: 7.40) 8.6
Sherlock Holmes: A Game Of Shadows (2011)
Sherlock Holmes: Jocul Umbrelor
Regia: Guy Ritchie
Cu: Jude Law, Noomi Rapace, Robert Downey Jr.
Gen film: Acţiune, Mister

Guy Ritchie îi aduce din nou pe marile ecrane pe celebrii Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) şi asociatul său, dr. Watson (Jude Law), în Sherlock Holmes: A Game of Shadows. Continuarea producţiei de succes din 2009 îi aruncă pe cei doi prieteni într-un vârtej de intrigi complicate ţesute de geniul criminal Moriarty (Jared Harris)

NOTA
(IMDB: 8.10) 8.5
The King's Speech (2010)
Discursul regelui
Regia: Tom Hooper
Cu: Colin Firth, Helena Bonham Carter, Geoffrey Rush
Gen film: Dramă, Istoric
După ce fratele său Edward abdică pentru a se căsători cu americanca Wallis Simpson, timidul Albert (Colin Firth) devine regele George al VI-lea. Un pronunţat defect de vorbire şi timiditatea proverbială ale regelui îl împiedică să-şi îndeplinească numeroasele funcţii publice, dar asta până când îl întâlneşte pe dezinvoltul specialist în dicţiune Lionel Logue. Prietenia dintre rege şi terapeut va influenţa în bine nu doar pronunţia monarhului, ci şi felul în care el priveşte lumea.

NOTA
(IMDB: 7.80) 8.3
The Girl with the Dragon Tattoo (2009)
Bărbaţi care urăsc femeile
Regia: Niels Arden Oplev
Cu: Michael Nyqvist, Noomi Rapace
Gen film: Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Un mistery-thriller tenebros semnat de Niels Arden Oplev - autor premiat în 2006 la Berlin cu drama Drømmen -, bazat pe un roman de Stieg Larsson, despre un jurnalist si o tânără "hackeriţă".

NOTA
(IMDB: 7.80) 8.2
The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
Fata cu un dragon tatuat
Regia: David Fincher
Cu: Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgard, Christopher Plummer
Gen film: Acţiune, Dramă, Mister, Thriller
Subiectul principal al filmului este găsirea Harietei Vanger, rudă de sânge cu marele clan Vanger, care a dispărut în urmă cu 40 de ani. Simţindu-şi sfârşitul aproape, responsabilitatea dispariţiei fetei căzând pe umerii săi, unchiul Harietei îl angajează pe jurnalistul Mikael Blomkvist (Daniel Craig) să o găsească. Mikael tocmai îşi dăduse demisia de la publicaţia pentru care lucra, după ce pierduse un proces-capcană împotriva unei mari corporaţii şi se află în perioada de graţie înainte de începerea sentinţei. Drumurile sale se intersectează cu ale hackeriţei Lisbeth Salander (Rooney Mara), o fată ciudată care putea afla orice informaţie cu un singur click

NOTA
(IMDB: 8.00) 8.4
Black Swan (2010)
Lebăda neagră
Regia: Darren Aronofsky
Cu: Mila Kunis, Natalie Portman
Gen film: Dramă, Thriller
Nina (Portman) este o balerină din New York a cărei viaţă, precum a tuturor din această profesie, este complet consumată în jurul baletului. Trăieşte împreună cu mama ei, Erica (Hershey), o fostă balerină extrem de obsesivă, care exercită un control sufocant asupra ei. Când directorul artistic Thomas Leroy (Cassel) decide să o înlocuiască pe prima balerină Beth Maclntyre (Ryder) pentru deschiderea producţiei noului sezon Swan Lake, Nina este prima lui alegere. Însă Nina are o adversară în competiţie; o nouă dansatoare pe nume Lily (Kunis) care reuşeşte să îl impresioneze până şi pe Leroy

| Kyra18 a răspuns:

Hei, salut îţi dau o lista de filme mortale: karate kid (mai vechi dar fain) now you see me (mortal ) hobbit (1si 2) constantin ( dar de groaza) fast and furios (toate)

| iulia043 a răspuns:

-Dragoste: Ghost; Tres metros sobre el cielo; Meet Joe Black; If only; Atonement.
-Drama: Pursuit of happyness; Pay it forward; Changeling; Men of honor; The boy in the striped pajamas.
-Crima/Mister/Thriller: el cuerpo; The bone collector; Taking lives; Mystic river; The silence of the lambs.
-Psihologic: Shutter island; The usual suspects; Trance; Saw; Memento.
-Fantastic: Harry Potter; Death note; A werewolf boy.
-Comedie/Romantic: The girl next door; Friends with benefits; 17 again; Good luck Chuck.

| IoanaCristinica a răspuns:

Titanic, tres metros sobre el cielo 1, 2, a walk to remember(e foatre frumos), printesa si soldatul, the english patient, midnight in Paris, love story, the vow( e superb), P.S i love you( si asta e superb si interesant)

| naruhina a răspuns:

Croaziera cu amor, Long time dead, Boogeyman, Sadako, Mama

| Liviss a răspuns:

Pai este un sait foarte bun si de 1 an mai uit numai pe el are si subdtitari este belea a si siteul
990 TPU nu m-a lasat sa pun linkul si scrii pe google

| Maria_Catalina_Ana_1976 a răspuns:

Bloody mary
traind printe demoni
tarata in iad
sunt super tari filmelee