| Wordofthat999999 a întrebat:

Ce parere aveti de filmele europene fata de cele americane, mie imi plac mai mult cele europene deoarece filmele ilustreaza mai mult realism si seriozitate, de exemplu ma uit la filme horror, imi plac foarte mult si am observat ca filmele norvegiene cum ar fi "rovdyr" "dod non " chiar daca erau cu zombii, filmele sarbesti "a serbian film" si "canibalul iubeste " in acest film erau vorba de niste surori romance care au plecat in Spania si ma rog acolo intampina probleme, ideea e ca au ceva special al lor fata de cele americane, americanii fac niste filme nu stiu cam "imature" lipseste ceva, nu pot sa zic ca nu sunt filme realizate fain, dar nu au acelasi stil ca filmele astea europene, americanii se complica prea mult si unele scenarii intrec masura sunt asa... fortate, voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Filmele horror nu ilustreaza nici o realitate sau seriozitate, cred ca ti-ai ales cel mai prost motiv sa exemplifici, pentru ca totul este ireal, de domeniul stiintifico-fantastic, deci, imaginativ.

Exista totusi o diferenta intre cele europene si cele americane, dar si viata europenilor este diferita de cea a americanilor, fiecare natie avand un stil aparte de a concepe si ilustra un film.
Totusi, cele mai bune filme din lume, raman cele americane, indiferent ca iti plac ori nu, dar cinematografie americana este o industrie de multe miliarde de dolari, fata de sora saraca, produsa de europeni, de cateva sute de mii.

| Wordofthat999999 explică (pentru Violleta2022):

Logic ca este ireal dar nu m-am referit la asta, oricum las-o balta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Globalistii va fura carma de la barca vietii si habar nu aveti.
https://www.youtube.com/watch?v=j7DgRl-amd4&t=9s

| Deliiiia a răspuns:

Mai mult e o exprimare a opiniei decat o intrebare happy

| Wordofthat999999 explică (pentru Deliiiia):

Pai asta a fost ideea, mi-am exprimat propia opinie si vreau sa va cer si parearea vostra cam ce parere aveti...