| MileaUniversalu a întrebat:

Buna seara, TPU! Vreau sa aflu numele unui anumit film si ma chinui de ceva timp!
Pot doar sa va spun cateva detalii din film pe care mi le amintesc.
Este vorba despre o echipa de speologi din care face parte un tata si un fiu. Intr-o zi de expeditie, o furtuna se indreapta catre acel crater apoi le inunda iesirea neavand cum sa iasa. Pe parcursul filmului, toti cei din grup mor, in afara de seful grupului si fiul sau. Pana la urma, tatal sau moare si fiul scapa printr-un canal care iese in ocean! Este inspirat din viata reala!
VA multumesc,

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sanctum (2011)
http://www.cinemarx.ro/filme/Sanctum-Sanctum-390335.html
Acesta a fost la TV în urma cu câțiva ani. Seamănă f.mult cu descrierea ta. O să îți placă și Beneath (2013)

| AlexandrusiMihai a răspuns:

Da stiu filmul dar nu mai stiu cum se cheama. E super misto filmul